یک شنبه 17 آذر سال 1398

اخبار

فیروزی در مراسم روز دانشجو؛

دانشگاه پويا و بالنده، اساس توسعه كشور است

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان، اظهار داشت: دانشگاه پويا و بالنده اساس توسعه كشور است.
دانشگاه پويا و بالنده، اساس توسعه كشور است

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ در مراسم گراميداشت روز دانشجو كه در دانشگاه پيام نور سنندج برگزار شد، حسين فيروزى ضمن تبريك روز دانشجو، خاطرنشان كرد: جنبش دانشجويى كه در سال ١٣٣٢ آغاز شده استقلال كشور را هدف گرفته بود و در تمام نسل ها تا بعد از انقلاب و در زمان دفاع مقدس نيز، جنبش دانشجويى موفق بوده است. 
وى با طرح ٣ پرسش، از دانشجويان خواست خود را به چالش بكشند، اول: آيا جنبش دانشجويى همچنان بالنده است؟ دوم: جنبش دانشجويى با نقد برنامه هاى توسعه كشور چه نسبتى دارد؟ سوم: نقش جنبش دانشجويى همواره نفى استعمار و خودكامگى بوده؛ با توجه به اتفاقات منطقه، امروز نقش جنبش دانشجويى چيست؟ 
فيروزى با اذعان به اينكه استعمار، امروز به بهانه مبارزه با تروريسم و در واقع براى چپاول منطقه صورت خود را عوض كرده و اين امر سبب شده تا در راستاى استعمار ستيزى، جنبش دانشجويى را به سياسى بودن و سياسى انديشيدن هرچه بيشتر تشويق كنيم. 
وى در ادامه اسلام هراسى و پس از آن ايران هراسى را پروژه غرب براى پنهان كردن استعمارگرى خود بر جهان عنوان و خاطرنشان كرد: امروزه غرب همه امكانات مادى، مالى و رسانه اى خود را به خدمت گرفته تا ايران هراسى را وسيله رسيدن به اهداف خود قرار دهد لذا ضروريست جنبش دانشجويى در اين زمينه آگاه و فعال باشد. 
فيروزى از جامعه دانشگاهى به ويژه به ويژه دانشجويان خواست برنامه توسعه كشور به ويژه مناطق حاشيه اى، علت توسعه نيافتگى برخى استان ها و توسعه نا متوازن، توسعه اجتماعى _ فرهنگى و نابرابرى و فقر عليرغم اجراى ٦ برنامه توسعه در كشور را مورد نقد قرار دهند  
معاون استاندار كرستان تصريح كرد: امروز براى توسعه كشور نيازمند پويايى جنبش دانشجويى هستيم و لازم است جنبش دانشجويى به نقد كارآمدى برنامه ها و عملكردهاى مديران بپردازد.
وى نقد علمى و آكادميك دانشجويان از عملكرد دولت و مصوبات مجلس را بهترين هديه جنبش دانشجويى براى دولتمردان و نمايندگان مجلس دانست و افزود: دانشگاه پويا و بالنده، اساس توسعه كشور است.
فيروزى در بخش ديگرى از سخنان خود ضمن تبريك ماه ربيع الاول و هفته وحدت، از جنبش دانشجويى خواست مبانى نظرى وحدت و اتخاذ راهكارهاى مبتنى بر انيشه ورزى را بيش از پيش مورد توجه قرار دهند. 
وى در ادامه از وحدت به عنوان گوهر ارزشمندى ياد كرد كه امروزه گمشده جامعه بشرى است و در نبود آن آفت تفرقه، تشتت و پراكندگى به جان كشورها و جوامع افتاده است. 
معاون استاندار با يادآورى قدمت و پيشينه برگزارى مراسمات مولودى دركردستان، افزود: اين مراسم ها تلفيقى است از آموزه هاى دينى پيامبر اسلام با هنر دف نوازى و موسيقى و جا دارد اين هنر كه سال ها توانسته وحدت، صلح و دوستى را در ميان مردم ترويج دهد، با ابتكار دانشجويان در محتواهاى ديجيتالى نمود پيدا كند.

 

 

 

برچسب ها