شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

در کردستان انگیزه کافی برای فعال کردن بازارچه‌های مرزی وجود دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، گفت: با توجه به اهمیت بازارچه های مرزی در ارتقاء معیشت مرزنشینان، در کردستان انگیزه کافی برای فعال کردن بازارچه های مرزی وجود دارد.
در کردستان انگیزه کافی برای فعال کردن بازارچه‌های مرزی وجود دارد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه ستاد ساماندهی مبادلات مرزی و توسعه صادرات استان، که با حضور معاون اقتصادی وزارت کشور در استانداری مردستان برزار شد، اظهار داشت: ما به اجرای مصوبات هیات وزیران در خصوص مبادلات مرزی و ساماندهی وضعیت کوله بران علاقه مندیم اما با برخی مشکلات مواجه هستیم. 
وی در این خصوص افزود: ما اولین استانی بودیم که در مرداد ۹۶ زیرساخت های اجرای مصوبات را مهیا کردیم اما در مرداد ۹۷ لیستی شامل یک هزار و ۳۳۹ قلم کالای ممنوعه وارداتی اعلام شد که همه کالاهای مورد علاقه مرزنشینان کردستان شامل یخچال، کولر و ... را مشمول شد. 
فیروزی تاکید کرد: با توجه به اهمیت بازارچه های مرزی در ارتقاء معیشت مرزنشینان، در کردستان انگیزه کافی برای فعال کردن بازارچه های مرزی وجود دارد. 
وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ کردستان ۱/۳ میلیارد دلار از هدفگذاری ۱۰ میلیارد دلاری صادرات به عراق را محقق کرده و اگر این هدفگذاری برای سال جاری ۲۰ میلیارد باشد سهم کردستان باید بیش از ۲/۵ میلیارد دلار باشد اما برای تحقق آن نیازمند زیرساخت هستیم. 
معاون اقتصادی استاندار افزود: برای توسعه صادرات استان، برنامه عملیاتی داریم و از همه دستگاه های ذیربط می خواهیم در این راستا همکاری و هم افزایی لازم را داشته باشند. 
فیروزی همچنین اظهار داشت: تجهیز سکوهای صادراتی، اقدام مهمی است که در دست اجرا داریم اما برای اجرای آن به کمک وزارت کشور نیاز داریم.

بازدید [ 255360 ]
برچسب ها