شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

دستگاه‌های اجرایی کردستان مقررات را تمام و کمال اجرا می‌کنند/ کشاورزان و تولیدکنندگان استان از نمونە‌های موفق جهانی الگو بگیرند

استاندار ​کردستان با انتقاد از برخی دستگاه‌های اجرایی گفت کە برخی ادارات استان مقررات را سفت و سخت اجرا م‌ کنند در حالیکە ضرورت دارد در این بخش از خود انعطاف نشان دهند.
دستگاه‌های اجرایی کردستان مقررات را تمام و کمال اجرا می‌کنند/ کشاورزان و تولیدکنندگان استان از نمونە‌های موفق جهانی الگو بگیرند


 

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در نشست هم اندیشی با تشکل های کشاورزی استان کردستان با بیان اینکه همیشه برای شنیدن انتقادات و مشکلات گوش شنوا داریم، افزود: قطعا با بر طرف شدن مشکلات و موانع کشاورزان تولید رونق خواهد یافت.

وی اضافه کرد: رفع مشکلات و موانع نیاز به پیگیری همه جانبه دارد و مدیران باید مشکلات کشاورزان و تولیدکنندگان را جدی بگیرند.
مرادنیا تغییر زاویه دید مدیران استان را حلال بخش زیادی از گرفتاری های تولیدکنندگان دانست و اظهار کرد: دید محدود مدیران خود سبب بخشی از گرفتاری هاست و بر همین مبنا تغییر دید برای مدیران امری لازم است.
استاندار کردستان با بیان اینکه بخشی از دستگاه های اجرایی با قدرت هرچه تمام تر در پی اعمال مقررات برای تولیدکنندگان هستند، یادآوری کرد: در خیلی از استان های دیگر به دنبال تخفیف و انعطاف در اعمال قوانین و مقررات هستند و راه های کمک به تولید کننده را مد نظر قرار می دهند.
مرادنیا ادامه داد: اگر می خواهیم تولید و کشاورزی کردستان و کشور رونق پیدا کند لازم است در بخش های گوناگون بازنگری های اساسی صورت بگیرد.
وی همچنین پرداخت تسهیلات با سود مناسب به کشاورزان را خواستار شد و گفت: سال گذشتە ۱۰ میلیرد تومان کمک بلاعوض به بخش کشاورزی اختصاص یافت و از محل آن تسهیلات ارزان قیمت ۶۴ میلیارد تومانی در اختیار کشاورزان استان قرار گرفت.
مرادنیا همچنین تشکل های کشاورزی و دیگر بخش های تولیدی را به الگو پذیری از کشورهای موفق فراخواند و گفت: لازم است این تشکل ها تورهایی به کشورهای موفق داشته باشند و از نزدیک با نوع دانش و چگونگی تولید آنان آشنا شوند.
در این نشست فعالان و تشکلات بخش کشاورزی مجموعه مشکلات و نیازهای خود را با استاندار کردستان مطرح کردند.

بازدید [ 328377 ]
برچسب ها