سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان

دستگاه قضا از قضات اهل سنت استفاده کند

استاندار کردستان با اشاره به اینکه اکثریت جمعیت در کردستان اهل سنت و شافعی مذهب هستند، خواستار توجه دستگاه قضا در بکارگیری قضات اهل سنت شد.
دستگاه قضا از قضات اهل سنت استفاده کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در آیین تقدیر و معارفه دادستان عمومی و انقلاب سنندج در محل سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری فجر سنندج ، خواستار توجه دستگاه قضائی در بکارگیری قضات اهل سنت شد و اضافه کرد: با توجه به اینکه اکثریت در این استان را پیروان اهل سنت و شافعی مذهب تشکیل می‌دهند، انتطار داریم قضات اهل سنت حضور پررنگ‌تری در دستگاه قضائی استان داشته باشند.
وی همچنین اظهار داشت: لازم است دستگاه قضایی و دادستانی در حوزه فضای مجازی با متخلفان جدی تر برخورد کرده و مانع از گسترش تهمت ها و بداخلاقی ها در این فضا  شود.
مرادنیا ادامه داد: برخی اقشار در ذهنیت مردم اخلال و نگرانی ایجاد و نگرانی ایجاد می کنند که دستگاه قضایی با این افراد برخورد جدی داشته باشد.
وی با اذعان به اینکه نسب فضای مجاز ی قفلت شده است خاطر نشان کرد: در این فضا هیچ حد و حدودی رعایت نمی شود و در فضای مجازی به واسطه تهمتها هیچ جایگاه امنی در جامعه وجود ندارد.
استاندار کردستان یادآور شد: در فضای مجازی امنیت برای سرمایه گذاران و مدیران اجرایی استان وجود ندارد و هرکس و به هر طریقی مورد سوء استفاده افراد بی اخلاق و فرصت طلب قرار می گیرد.
وی با اشاره به شعار سال مطرح شده توسط مقام معظم رهبری از دستگاه قضایی خواست بعه موضوع رونق تولید اهمیت بیشتری داده و در راستای تحقق این مهم تلاش خود را در حمایت از تولید بکار گیرند و به بخشهای مختلف کمک کند.
استاندار با انتقاد از اطاله دادرسی در دستگاه قضایی استان ابراز امیدواری کرد که با همت قضات و دستگاه قضایی، دادرسی ها به کمترین زمان ممکن کاهش یابد و انتظار می رود با افراد سابقه دار و خلافکار جدیتر برخورد شود.
مرادنیا در پایان تاکید کرد: دستگاه قضایی می تواند  با رفع مشکلات واحدهای تولیدی و تعامل با بخش صنعت به رونق تولید و توسعه استان درنقش مهمی را ایفا کند.


بازدید [ 395694 ]
برچسب ها