شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان؛

دستگاە قضا از مدیران پاکدست کردستان حمایت کند/ کردستان با اجرای طرح‌های برنامه‌ریزی شده متحول خواهد شد

استاندار کردستان از دستگاه قضا خواست از مدیران پر تلاش و پاکدست استان در مقابل موج تهمت ها برای سرعت بخشی به توسعه همه جانبه حمایت کند.
دستگاە قضا از مدیران پاکدست کردستان حمایت کند/ کردستان با اجرای طرح‌های برنامه‌ریزی شده متحول خواهد شد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
بهمن مرادنیا در جلسه شورای اداری که با حضور رئیس قوه قضائیه و مدیران ارشد این دستگاه برگزار شد، گفت: در کردستان گاها شاهد قضاوت های نادرست در مورد مدیران هستیم و به آنان اتهام فساد اداری وارد می‌کنند.
وی افزود: انتظار داریم دستگاه قضایی از مدیران پاکدست استان حمایت کند تا با ایجاد فضای بهتر زمینه خدمت گذاری بیشتر فراهم شود.
مرادنیا در ادامه سخنان خود به بخشی از اقدامات در حال انجام برای رشد و پیشرفت کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته ارزش مبادلات کالایی در مرز باشماق ۶/٨ میلیارد تومان بودە است و در سال ۹٨ رشد صادرات ۴۲ درصد بوده است.
وی همچنین افزایش نرخ مشارکت اقتصادی و کاهش بیکاری در استان به نسبت سال گذشته را امیدوار کننده توصیف کرد و گفت: در سالجاری بخش تملک دارایی های استان ۳٨ درصد رشد داشته است که این رقم در استان‌های دیگر شش درصد بوده و تاکنون تخصیص های مناسبی نیز برای استان داشته ایم.
استاندار کردستان با بیان اینکه کار اقتصادی در شهرهای مرزی و از جمله شهر بانه با جدیت دنبال می شود، افزود: فاز اول منطقه ویژه اقتصادی بانه آماده واگذاری به سرمایه گذاران است و یک طرح آهن اسفنجی در سقز و دو طرح عمران شهری در سنندج به ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان توسط سرمایه گذاران عراقی شروع شده است.
مرادنیا توجه به زیر ساخت های حوزه حمل و نقل را نیز از نظر دور نداشت و عنوان کرد: راه آهن همدان سنندج با سرعت در حال انجام است و با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی این طرح در سالجاری امید داریم بخش عمده کارهای آن به اتمام برسد و تا پایان دولت تدبیر وامید به بهره برداری برسد.
وی کریدور شمال به جنوب و جاده مریوان را از طرح های در دست اجرای استان دانست و گفت: این پروژه در سالجاری بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد و برای جاده مریوان سنندج نیز در سال گذشته وامسال جمعا ۱۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است.
استاندار کردستان در ادامه بە استعدادهای بخش کشاورزی کردستان و دریافت تخصیص آب برای ۹۶ هزار هکتار از اراضی کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: در این راستا سه پروژه شامل توسعه ۵۰ هزار هکتاری باغات، توسعه اراضی آبی و افزایش تولید گوشت قرمز تاسقف ۴۰ هزار تن پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: با تحقق این امر برای٨۵ هزار نفر شغل و تثبیت شغل صورت خواهد گرفت و درآمد شش هزار میلیارد تومانی عاید مردم استان خواهد شد.

بازدید [ 19893 ]
برچسب ها