چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

فیروزی:

دست رد بە سینە هیچ نهاد و موسسەای برای توسعە کردستان نمی‌زنیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعە منابع استاندار کردستان بە صراحت گفت که برای توسعه استان دست رد به سینه هیچ نهاد و موسسه‌ای نمی‌زنیم.
دست رد بە سینە هیچ نهاد و موسسەای برای توسعە کردستان نمی‌زنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه توسعه و محرومیت زدایی شهرستان سروآباد گفت: هر شخص، نهاد و موسسه‌ای که بخواهد برای توسعه و اعتلای کردستان قدمی بردارد قطعا با استقبال مدیران استان مواجه خواهد شد .
وی بە اقدامات در دست انجام بنیاد علوی در شهرستان سروآباد  اشارە کرد و افزود: این بنیاد الگوی موفقی در راستای محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در استان کرمان انجام دادە و همین برنامە را در شهرستان سروآباد می خواهد تکرار کند.
فیروزی با بیان اینکە برای رشد و تعالی استان باید خط کشی ها کنار گذاشتە شود و مدیران با جدیت در راستای توسعە سروآباد با بنیاد علوی همکاری کنند، افزود: همە اقدامات باید درقالب شورای برنامە ریزی شهرستان انجام شود و ما از هر اقدامی توسط بنیاد علوی، بنیاد برکت و قرارگاە عمران و سازندگی و دیگر نهادها حمایت می کنیم.
معاون اقتصادی استاندار کردستان اظهار کرد: مدیران استان و بنیاد علوی وعده کرده اند که شهرستان سروآباد به یک الگوی موفق در توسعه تبدیل شود.
وی تخصیص صد در صدی اعتبارات و انجام پروژه های اولویت دار اشتغالزا را خواستار شد و گفت: شهرستان سروآباد با مجموعه ای از اقدامات می تواند به یک قطب گردشگری برای استان و کشور تبدیل شود.
فیروزی در ادامه سخنان خود به تشکیل ٨۵۰ گروه خودیار در سطح روستاهای استان نیز اشاره کرد و گفت: این گروه های خودیار که عموما از زنان خود سرپرست و سرپرست خانوار تشکیل شده صندوقی ایجاد کرده اند و با حمایت مالی بهزیستی بصورت زنجیره ای همدیگر را ضمانت  و برای توسعه کسب و کار خرد وام دریافت می کنند که بسیار کار موفقی بوده و در آینده بنا داریم گروه های خودیار را به هزار و ۲۰۰ گروه برسانیم.

بازدید [ 225891 ]
برچسب ها