دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

دغدغە همە نخبگان توسعە و رفع عقب‌ماندگی‌های کردستان است/کردستان غنی را بی توجهی‌ها بە محرومیت کشاندە است/ تخصیص مناسب آب نقطه عطف توسعه کردستان است

استاندار کردستان دغدغه همه نخبگان استان را توسعه و جبران عقب ماندگی‌های کردستان در همه ابعاد ذکر کرد.
دغدغە همە نخبگان توسعە و رفع عقب‌ماندگی‌های کردستان است/کردستان غنی را بی توجهی‌ها بە محرومیت کشاندە است/ تخصیص مناسب آب نقطه عطف توسعه کردستان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در نشستی صمیمی به همراه معاون پارلمانی رئیس جمهور در نشستی صمیمی با جمعی از نخبگان و برگزیدگان استان کردستان گفت: محرومیت‌های کردستان در طول سالیان متوالی ایجاد شده است و امروز دغدغه همگان و از جمله نخبگان رفع این محرومیت ها است.
وی مجموعه مطالبات مردم کردستان را به حق دانست و خواستار پیگیری این مطلبات توسط معاون پارلمانی رئیس جمهور در هیات دولت شد.
مرادنیا به وجود رابطه تنگاتنگ میان کردستان ایران و اقلیم کردستان عراق اشاره کرد و گفت: با توجه به عمق و گستردگی روابط فی مابین لازم است اختیارات بیشتری به استان داده شود تا در روابط دو طرف تسهیل گری شود.
وی افزود: عدم وجود رشته دکترا در دانشگاه کردستان یکی از علل رتبه پایین این دانشگاه است و درخواست داریم دکترا در چند رشته تحصیلی به دانشگاه کردستان داده شود تا بتوانیم متقاضیان کردستان عراق را مورد پوشش قرار دهیم.
مرادنیا تلاش بیشتر برای تصویب لایحه منطقه آزاد تجاری صنعتی بانه و مریوان و تسهیل مبادلات مرزی را خواستار شد و گفت: توسعه بخش کشاورزی کردستان از مهمترین نیازها و اولویت ها برای رشد کردستان است وما به این منظور لایحه ای را برای تخصیص آب به میزان ۱۰۰ هزار هکتار ارائه کرده‌ایم که تحقق این امر می تواند به ایجاد اشتغال، افزایش تولید و رشد سرانه درآمدی مردم کمک کند.
استاندار کردستان افزود: عملیاتی شدن تخصیص آب برای تبدیل ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی دیم استان به آبی نقطه عطفی در توسعه کردستان خواهد بود.
وی افزود: لازم است معاون پارلمانی رئیس جمهور در این خصوص مساعدت های را در هیات دولت برای تامین اعتبار آن انجام دهد.
وی اظهار داشت: در کردستان آب، خاک و نیروی توانمند برای توسعه کشاورزی وجود دارد و تخصیص عادلانه آب به مطالبه مردم تبدیل شده است.
مرادنیا اتمام راه آهن همدان به سنندج و جاده سنندج مریوان دو خواسته مهم مردم کردستان ارزیابی کرد و افزود: اعتبارات مناسبی به این دو پروژه اختصاص یافته و امیدواریم با تخصیص مناسب و حمایت های لازم راه آهن تا سال ۹۹ و جاده سنندج به مریوان تا پایان سال آینده به اتمام برسد.
استاندار کردستان با تجلیل از همت دولت برای رفع محرومیت ها در استان ادامه داد: ما در دولت هر دری را زدیم بسته نبود، اما توسعه کردستان توجه ویژه می خواهد، معتقدم در گذشته کردستان مورد بی توجهی قرار گرفته است، کردستان یک استان غنی است، اما بی توجهی ها کردستان را به محرومیت کشانده است.

بازدید [ 16188 ]
برچسب ها