چهار شنبه 15 مرداد سال 1399

اخبار

دفاتر تسهیلگری سرمایه گذاری در بافتهای فرسوده شهرهای استان راه اندازی شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: باید دفاتر تسهیلگری در همه شهرهای استان با هدایت و نظارت راه و شهرسازی و شهرداری فعال شوند تا سرمایه گذاران علاقه مند را جهت سرمایه گذاری در بافتهای فرسوده شهرها تشویق کنند.
دفاتر تسهیلگری سرمایه گذاری در بافتهای فرسوده شهرهای استان راه اندازی شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، مهندس امیر قادری یکشنبه شب در جلسه ستاد بازآفرینی استان با بیان این مطلب افزود: در این قبیل بافتها هم تجاری و هم تراکم به منظور ایجاد انگیزه بیشتر برای سرمایه گذاران واگذار می شود.
وی افزود: اعمال برخی تخفیفات در بافتهای فرسوده و مسئله دار با توجه به قانون حمایت از عرضه و تولید مسکن توسط شهرداری و با مصوبه شورای شهر لحاظ شود و این تخفیفات قطعا موجب عمران و آبادانی شهرها خواهد شد.
معاون استاندار کردستان تصریح کرد: ایجاد پاتوق های شهری و حضور مردم و همچنین توجه به سیما و منظر در راسته هایی که تعریف می شوند، موجب سرزندگی در نقاط مختلف بویژه بافتهای مرکزی خواهد شد.
قادری بر ضرورت توجه به شهرداری الکترونیک تاکید کرد و گفت: بنیاد مسکن هم در خصوص روستاهایی که در حریم شهرهای بزرگ استان قرار گرفته و افق طرح هادی آنها به اتمام رسیده است، نسبت به تعریف و تدوین طرح های هادی جدید اقدام کند.

برچسب ها