چهار شنبه 1 اردیبهشت سال 1400

اخبار

دنبال برپایی جشن نوروز در روستاها نباشید/شرایط کرونایی استان بسیار شکنندە است

استاندار کردستان تاکید کرد کە با توجە بە وجود شرایط کرونایی شکنندە مردم بە هیچ وجە در سطح شهرها و روستاهای استان بە دنبال برپایی جشن‌های نوروزی نباشند.
دنبال برپایی جشن نوروز در روستاها نباشید/شرایط کرونایی استان بسیار شکنندە استبە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با بیان اینکه طبق شنیده ها بعضی از روستاها به دنبال برگزاری جشن های نوروزی هستند، گفت: ما مخالف شادی مردم نیستیم و در سالهای ۹۶ و ۹۷ خود مردم را تشویق به برپایی جشن های نوروز می کردیم اما به دلیل وجود بیماری کرونا جهش یافته به هیچ وجه برپایی این جشن ها به صلاح مردم نیست و تهدیدی علیه سلامت شهروندان به حساب می آید.
وی اضافه کرد: مطمئنا با وجود بیماری کرونا هرگونه تجمعی می تواند خسارات جبران ناپذیری به بار بیاورد، بنابراین از مردم استان استدعا دارم حداکثر مراقبت را از خود و خانواده هایشان به عمل بیاورند.
مرادنیا با بیان اینکه در شرایط فعلی وضعیت استان در بیماری کرونا مناسب است اما این وضعیت بسیار شکننده است و با کوچکترین غفلت وضعیت تغییر خواهد کرد.
استاندار کردستان همچنین به سفرهای نوروزی نیز در شرایط کرونایی اشاره کرد و اظهار داشت: سال‌های قبل همه امکانات را برای پذیرایی از مهمانان فراهم می کردیم اما اکنون شرایط تغییر پیدا کرده است.
مرادنیا از مردم درخواست کرد: تا جایی که می توانند از مسافرت های نوروزی و پذیرش مهمان از دیگر شهرها پرهیز کنند.
وی افزود: مردم ما همانند یکسال گذشته به توصیه ها و راهکارهای سیستم درمانی و بهداشتی اعتماد کنند تا استان وارد پیک جدید کرونایی نشود.

بازدید [ 107730 ]
برچسب ها