سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

شریف‌پور؛

دهیاران در توسعە روستاها نقش اصلی را ایفا می‌کنند/ ۳۰۰ دهیار کردستانی دارای تحصیلات تکمیلی هستند

سرپرست اداره کل امور روستایی وشوراهای استانداری کردستان بر نقش مهم و تاثیر گذار دهیاران در توسعە و عمران مناطق روستایی تاکید کرد.
دهیاران در توسعە روستاها نقش اصلی را ایفا می‌کنند/ ۳۰۰ دهیار کردستانی دارای تحصیلات تکمیلی هستند


بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ ابراهیم شریف پور در همایش سراسری دهیاران استان کردستان با بیان اینکه واگذاری امور به دست مردم در مناطق محلی گامی در راستای مردم سالاری دینی است، گفت: دهیاران تکمیل کننده حلقه مردم سالاری هستند و نقشی مهم واساسی در بهبود فضاهای روستایی ایفا می کنند.
وی آشنایی دهیاران با محل وآگاهی داشتن از نیازهای مردم را زمینه ساز توسعه روستاها عنوان کرد و اظهار داشت: اجرای دهها پروژه متعدد ومتنوع با مشارکت مسئولانه مردم باعث شده که سکونتگاههای روستایی به محلی جذاب برای کار وزندگی تبدیل شود.
شریف پور کمک به بهبود سیما و منظر روستاها، حفاظت آگاهانه از محیط زیست وعرصه‌های منابع طبیعی، ارتقا سرمایه های اجتماعی وکمک به چرخه توسعه واشتغال روستایی را از برکات وجود دهیاران و شوراهای روستایی برشمرد و اضافه کرد: ما نیز به عنوان متولی این بخش از هرگونه کمک و مساعدتی برای بهبود فضاهای روستایی وتوسعه آن دریغ نخواهیم کرد.
وی ادامه داد: هم اکنون هزار و ۲۱۱ دهیاری فعال در سطح استان وجود دارد که از اول سال و از محل اعتبارات ارزش افزوده ۱۰ میلیارد تومان به حساب آنها واریز شده است.
سرپرست اداره کل امور روستایی وشوراهای استانداری کردستان در بخش دیگری از سخنان ۴۴۰ هزار نفر از جمعیت روستایی استان را تحت پوشش دهیاری ها دانست و اظهار کرد: در استان کردستان ۳۰۰ دهیار با مدرک کارشناسی وکارشناسی ارشد فعالیت می کنند و ۶۰ نفر از دهیاران را نیز بانوان تشکیل می دهند.
شریف پور با اذعان به اینکه در برخی روستاهای استان دهیاران و شوراهای روستایی کارهای بسیار ارزنده ای در بخش های مختلف اجتماعی و فرهنگی انجام داده اند، گفت: خوشبختانه تعداد زیادی از دهیاران استان کردستان دارای اطلاعات کامل ،جامع و به روز در بیشتر حوزه ها هستند.
وی ابراز امیدواری کرد با تصویب لایحه جامع دهیاری ها و اصلاح آیین نامه قانون شوراها در هیات دولت شاهد تغییرات مثبتی در دهیاری ها باشیم.

بازدید [ 24510 ]
برچسب ها