سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار

دهیاران منابع درآمدی پایدار برای دهیاری‌ها ایجاد کنند

سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان، با یادآوری مشکلات تحمیل شده به کشور و کاهش منابع اعتباری، از دهیاران خواست به فکر ایجاد منابع پایدار درآمدی برای دهیاری ها باشند.
دهیاران منابع درآمدی پایدار برای دهیاری‌ها ایجاد کنندبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
ابراهیم شریف پور در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستاها و دهیاری های شهرستان دهگلان که با حضور بخشداران و نمایندگان دهیاران این شهرستان برگزار شد، از بخشداران و دهیاران خواست افراد بومی توانمند و دارای سرمایه را شناسایی و آنها را به سرمایه گذاری دعوت کنند تا با راه اندازی طرح های اشتغالزا، به ایجاد اشتغال پایدار و کاهش بیکاری در روستاها کمک کنند.
وی ضمن یادآوری توانمندی ها و ظرفیت های این شهرستان از جمله نیروی انسانی کارآمد، اراضی مستعد کشاورزی، معادن و شهرک صنعتی، خاطرنشان کرد: دهگلان علیرغم برخورداری از این ظرفیت ها و همچنین قرار گرفتن در مسیر اصلی تهران - سنندج و راه آهن سنندج - همدان که در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید، هنوز نتوانسته از این امکانات به درستی استفاده کند و با محرومیت مواجه است.
در ادامه این جلسه که با هدف بررسی و جمعبندی مشکلات روستاها و دهیاری های شهرستان دهگلان و ارائه پیشنهادات برای بهبود وضعیت موجود برگزار شد، شریف پور گفت: بهبود وضع موجود و حرکت به سوی توسعه، مستلزم تغییر نگرش هاست.
در پایان این جلسه مقرر شد، با توجه به ظرفیت های موجود در شهرستان دهگلان در زمینه های کشاورزی،صنعت و معدن و ضرورت بهره مندی دهیاری ها از این فرصت ها و رسیدن به درآمد پایدار، بخشداران فرصت های موجود برای فعالیت دهیاری ها را شناسایی و احصا کنند و دهیاری های توانمند را در این راستا تشویق و به دفتر امور روستایی معرفی نمایند.

بازدید [ 571425 ]
برچسب ها