سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

دود تعارف میان مدیران به چشم مردم می‌رود/ناتوانی مدیران در جذب اعتبارات خزانه اعلام عمومی شود

استاندار کردستان در دومین جلسه شورای ادارای استان با مدیران دستگاه‌های اجرایی و نحوه جذب اعتبارات استان شفاف و بدون پرده اتمام حجت کرد
دود تعارف میان مدیران به چشم مردم می‌رود/ناتوانی مدیران در جذب اعتبارات خزانه اعلام عمومی شود


.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا با بیان اینکه بیانات رهبر معظم انقلاب و دستورات رییس جمهور در شرایط فعلی کشور خطاب به مدیران است گفت: همه مدیران باید از بی تفاوتی خارج شوند و در شرایط فعلی همه تلاش خود را برای گره گشایی مشکلات کشور و استان به کار بگیرند.

وی در ادامه به موضوع بدهی دستگاه‌های اجرایی به شهرداری‌ها و دستگاه‌های خدماتی اشاره کرد و افزود: به سازمان برنامه و بودجه استان تاکید می‌کنم که ۲۰ درصد از اعتبارات دستگاه‌های بدهکار را فریز و ۱۰ درصد آن اعتبارات را به دستگاه‌های خدمات‌رسان و شهرداری‌ها پرداخت نماید، همچنین ۱۰ درصد اعتبارات هجاری وهزینه ای آنها را کم کند.
وی با بیان اینکه دشمن با همه توان به جنگ اقتصادی با کشور آمده است، خواستار تجمیع قوا برای مقابله با این دشمنی‌ها شد و تصریح کرد: ما به عنوان دستگاه اجرایی در استان باید شجاعانه وظایف خود را انجام دهیم و در این مسیر نیز نهادهای نظارتی تسهیل کننده امورات در دستگاه‌های دولتی باشند.

مرادنیا مردم را از عملکرد دستگاه‌های اجرایی ناراضی توصیف کرد و افزود: ادارات ایجاد میز خدمت را جدی نگرفتند، بر همین اساس از شنبه آینده کمیته‌ای تحت عنوان کمیته سلامت اداری تشکیل و بصورت نامحسوس عملکرد دستگاه‌ها را رصد خواهند کرد و هر نوع گزارش منفی از عملکردها حتما منتج به برخورد جدی خواهد شد.

وی با اعلام اینکه بارها گفته‌ام ملاک ارزیابی مدیران جذب اعتبارات اشتغال فراگیر و روستایی خواهد بود افزود: از فرمانداران می‌خواهم این مسئله را نیز در شهرستان‌ها بدون تعارف و با جدیت دنبال کنند.

استاندار کردستان تصریح کرد: حاصل تعارف میان مدیران به ضرر مردم و اقتصاد استان است و ما از چنین موضوعی چشم پوشی نخواهیم کرد.

مرادنیا در بخش دیگری از سخنان خود به ناتوانی برخی از مدیران در جذب اعتبارات خزانه نیز اشاره کرد و افزود: اعتبارات خزانه در موعد مقرر باید جذب شود و حتی یک ریال از آن اعتبارات نباید از استان برگشت بخورد.

مقام عالی دولت در کردستان تاکید کرد: اگر اعتباری از استان برگشت بخورد نشانه ناتوانی مدیران است و تاکید دارم که اسامی مدیران ناتوان در جذب اعتبارات در رسانه‌ها علنی شود.

مرادنیا افزود: من با هیچ کسی عهد اخوت نبسته‌ام و تنها هدف و معیارم خدمت به مردم با همه وجود است.

وی در ادامه مدیران را موظف به رصد فضای کاری خود و جمع‌بندی برخی از تهدیدها و زمینه‌های ایجاد نارضایتی فراخواند و افزود: اگر در فضای کاری اداره‌ای تهدیدی وجود دارد دستگاه‌ها با مسئولیت‌پذیری آنها را بررسی ورفع نمایند تا موجب موج‌سواری دشمنان نشود.

مرادنیا همچنین بحث صرفه‌جویی در مصرف برق در فصل تابستان را مورد تاکید جدی قرار داد و اضافه کرد: طبق گزارش‌ها مردم خوزستان با آن همه گرما و شرایط نامساعد آب و هوایی حدود هزار مگاوات صرفه‌جویی برق داشته‌اند اما کردستان کماکان در جایگاه ۲۷ کشور مانده است.

وی اظهار داشت: ما باید کاهش مصرف برق را از ادارات و نهادهای دولتی شروع کنیم و رصد کاهش مصرف برق در ادارات بصورت واقعی مورد بررسی قرار می گیرد.

بازدید [ 616227 ]
برچسب ها