چهار شنبه 13 اسفند سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

دوران سربازی می‌تواند فرصت مناسبی برای مهارت آموزی جوانان باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، دوران خدمت سربازی را فرصتی مناسب برای مهارت آموزی عنوان و اظهار داشت: مشاغل مورد نیاز امروز و آینده جامعه باید شناسایی شود و مهارت آموزی چه برای سربازان و چه برای سایر افراد برمبنای این نیازسنجی باشد.
دوران سربازی می‌تواند فرصت مناسبی برای مهارت آموزی جوانان باشد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در سومین جلسه قرارگاه مهارت آموزی ویژه نیروهای مسلح، پس از استماع گزارش عملکرد، مشکلات و دغدغه های مطرح شده از سوی نمایندگان نیروهای مسلح و دستگاه های اجرایی ذیربط استان، خاطرنشان کرد: شاید دغدغه آینده شغلی، مهمترین دلیل بی انگیزگی سربازان برای گذراندن دوره های مهارت آموزی باشد، لذا آموزش مهارت های مورد نیاز جامعه که منتج به اشتغال شود و همچنین حمایت از افراد مهارت دیده می تواند در آنها ایجاد انگیزه کند. 
وی افزود: بانک ها بجز منابع داخلی خود، منابعی برای پرداخت تسهیلات ندارند بلکه منابع تسهیلاتی مانند اشتغال پایدار روستایی در اختیار دستگاه هاست که با ایجاد انسجام و همکاری میان نیروهای مسلح و دستگاه ها می توانیم زمینه حمایت از سربازان آموزش دیده را فراهم کنیم. 
جعفری در ادامه ضمن اشاره به روابط کردستان با اقلیم کردستان عراق و امکان اعزام نیروی کار به اقلیم، یادآوری کرد: اعزام نیروی کار ماهر، علاوه بر درآمدزایی بالاتر برای افراد، می تواند برای کشور نیز ارزآوری داشته باشد.

بازدید [ 99237 ]
برچسب ها