پنج شنبه 10 مهر سال 1399

اخبار

معاون سیاسی استاندار:

دورکاری برای کارکنان دارای شرایط خاص همچنان وجود دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: کارکنان دارای شرایط خاص از جمله بیماران زمینه‌ای، زنان باردار و ماداران شیرده می‌توانند از شرایط دورکاری در ادارات استفاده کنند.
دورکاری برای کارکنان دارای شرایط خاص همچنان وجود دارد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال با اشاره به اینکه برنامه‌های دولت برای حمایت از اقشار مختلف مردم در دوران کرونایی اظهار داست: برای کارکنانی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند امکان دورکاری پیش بینی شده و بانوان باردار، شیرده و افراد دارای شرایط خاص می‌توانند از مزایای خاص دورکاری و مرخصی بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: سایر کارکنان متناسب با شرایط در محل کار حاضر و انجام وظیفه می‌کنند و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در ادارات نقض قانون محسوب می‌شود و این تخلفات منجر به تشکیل پرونده در هیات های تخلفات اداری خواهد شد.

خوش اقبال در خصوص حمایت دولت از افراد کم درآمد و صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده گفت: کمک به اقشار آسیب پذیر ناشی از شیوع ویروس کرونا به صورت پرداخت تسهیلات بلا عوض کمک معیشتی و پرداخت ۲ فقره تسهیلات یک میلیون ریال به کسانی که به صورت اختیاری ثبت نام کردند بودند از برنامه‌های دولت در ایام کرونایی بود.

وی افزود: اعطای وام برای کمک به ودیعه مسکن به مستاجران نیز بخش کوچکی از خدمات دولت در بخش های مختلف است که این تسهیلات در تمامی شهرهای کردستان ۱۵۰ میلیون ریال است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در خصوص برگزاری سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نیز گفت: عزاداری دهه اول ماه محرم در سال جاری با تدابیر بهداشتی برگزار می‌شود و طبق تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا در این مراسمات رعایت اصول بهداشتی یکی از اولویت‌ها است.

خوش اقبال گفت: همچنین پیش بینی شده برنامه ریزی برای اطلاع رسانی و معرفی برنامه های  دولت قبل از هفته دولت برنامه زیری شود و عملکرد دولت از طریق جراید در رسانه‌های دیداری و شنیداری به خدمت مردم ارایه شود.

وی افزود: این اطلاع رسانی ها در بخش‌های عمرانی، فنی، اقتصادی، کشاورزی، فرهنگی، اجتماعی خواهد بود و جزئیات برنامه متعاقبا توسط کمیته‌های گرامیداشت هفته دولت در حوزه‌های مختلف جمع بندی و اعلام خواهد شد.

بازدید [ 224352 ]
برچسب ها