چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

دولت برای حمایت از تولید تسهیلات ۷۵ هزار میلیارد تومانی پرداخت می‌کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت که دولت برای حمایت از تولید در سالجاری تسهیلات ۷۵ هزار میلیارد تومانی در نظر گرفته است.
دولت برای حمایت از تولید تسهیلات ۷۵ هزار میلیارد تومانی پرداخت می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در جلسه تجلیل از تشکلات کارگری و کارفرمایی به مناسبت روز جهانی کارگر گفت: با همه گیر شدن بیماری کرونا برخی از واحدهای تولیدی با مشکلات مالی مواجه شدند که دولت برای عدم تعطیلی و حمایت از تولید تصمیم گرفت ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به سود ۱۲ درصد پرداخت کند.
وی افزود: این تسهیلات شامل واحدهایی می شود که اقدام به اخراج و تعدیل نیروهای خود نکنند و همچنان به تولید خود ادامه دهند.
جعفری به دیگر اقدامات دولت برای گره گشایی از تولید و تسهیل این مسیر نیز اشاره کرد و افزود: استمحال وام های قرض الحسنه، تخصیص پنج هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی برای بیمه بیکاری و تمهیدات ویژه در خصوص مسائل مالیاتی بنگاه های تولیدی از جمله این موارد است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در ادامه ضمن گرامیداشت روز کارگر حمایت از این قشر موثر را ضرورتی انکار ناپذیر دانست و گفت: با شیوع بیماری کرونا و با پیگیری های استاندار کردستان ۴۵ هزار بسته مواد غذایی و کارت هدیه میان مرزنشینان و کارگران فصلی و ساختمانی در سطح استان توزیع شده است.

بازدید [ 76152 ]
برچسب ها