چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

رئیس سازمان برنامه و بودجه:

دولت به تعهدات خود در کردستان پایبند است

رئیس سازمان برنامه و ‌بودجه کشور بر پایبندی دولت در قبال تعهدات و وعده‌هایی که به مردم در کردستان داده است تاکید کرد.
دولت به تعهدات خود در کردستان پایبند است


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ محمدباقر نوبخت در جریان بازدید از پروژه راه‌آهن همدان به سنندج و سد قوچم ، با اشاره به اینکه تمامی اعتبارات مورد نیاز پروژه راه آهن همدان به سنندج تامین می‌شود، اظهار داشت: تا دو سال آینده ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز راه آهن همدان به سنندج تامین خواهد شد.

وی افزود: برای استملاک اراضی در مسیر این پروژه ۳۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز بوده و نیز ۱۵ میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران بصورت نقدی در سال جاری پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اتصال استان‌ کردستان به شبکە سراسری راه آهن کشور از مهمترین برنامه‌های دولت تدبیر و امید است، گفت: دولت به تعهدات خود در این خصوص پایبند است و تا سنندج به شبکه‌ی ریلی وصل نشود این طرح یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی را کامل و تمام نشده نمی‌دانیم.

نوبخت به اهمیت سرعت بخشی به پروژه‌های حوزه آب در استان کردستان تاکید کرد و افزود: برای تملک اراضی سد چراغ ویس سقز ۱۶ میلیارد تومان اعتبار بصورت نقدی اختصاص داده می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تمامی تعهدات اعتباری سفر ریاست محترم جمهوری به کردستان پرداخت شده که بخش زیادی از آن مربوط به حوزه راه و حمل و نقل بوده است.

بازدید [ 655956 ]
برچسب ها