جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

دولت در کردستان با خواست مردم برای برگزاری جشن های نوروز همراهی می کند/وظیفە ما ایجاد امنیت برای شادی و نشاط مردم است

استاندار کردستان از همراهی دولت با مردم برای برگزاری جشن های مربوط بە نوروز باستانی خبرداد و خواستار ایجاد امنیت برای شادی و نشاط مردم شد.
دولت در کردستان با خواست مردم برای برگزاری جشن های نوروز همراهی می کند/وظیفە ما ایجاد امنیت برای شادی و نشاط مردم است


بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
بهمن مرادنیا در نشست مشترک فرمانداران و بخشداران تابعە استان کردستان با بیان این مطلب گفت: در برگزاری  مراسمات نوروزی ما یا باید بنشینم و نظارەگر باشیم و یا با خواستە مردم همراه  شویم.
وی با بیان اینکه جشن نوروز  یک جشن باستانی و متعلق به گروه خاصی نیست، گفت: این جشن متعلق به همه مردم بوده و نباید اجازه دهیم دیگران این فضا را به نفع خود مصادره کنند.
مرادنیا خاطرنشان کرد: از خوف چند حرکت خودسرانە نباید خواست عمومی مردم را کاملا نادیده بگیرم و باید با مدیریت مناسب زمینه را برای برگزاری این مراسمات در کمال امنیت فراهم سازیم.
وی در ادامه با بیان اینکه امنیت یک رسالت اساسی است، اذعان داشت: مسولان در برخورد با چالش‌ها خوف نداشته باشند و دقت کنند جشن‌های نوروزی به بستری برای سوء استفاده دیگران تبدیل نشود.
وی در ادامه با بیان اینکه امنیت
در راستای توسعه همه جانبه استان در سال آینده باید به صورت جدی‌تر تلاش شود
 وی خاطرنشان کرد: نتیجه عملکرد همه می‌تواند به توسعه استان ختم شود و در غیر اینصورت نشانه ناکارآمدی مجموعه  خواهد  بود.
استاندار کردستان با بیان اینکه مردم نباید از مسوولان ناامید شوند، توجە جدی بە حل مشکلات روستئیان را خواستار شد و گفت: مردم در روستاها از خیلی از امکانات محروم بوده و توقع توجه از سوی مسوولان را دارند.
مرادنیا با تاکید براینکه  حداقل توقع مردم حفظ حرمت و پیگیری مسائل و مشکلاتشان است، خاطرنشان کرد: مردم روستا‌ها زیاده خواه نبوده و به آنها باید توجه خاص برای بهبود شرایط زندگی شان  شود.
وی  در ادامەاذعان داشت: توقع از فرمانداران این است که جلسات را در ساعات غیر ادارای و به صورت مختصر برگزار کنند تا از سرگردانی مردم در دستگاه‌های اداری جلوگیری شود.
وی افزود: همه ما ملزم به احترام قانون هستیم و باید براساس قانون عمل کنیم، اما نباید قانون را دستاویز و سد راه اجرای وظایف بکنیم.
وی اضافه کرد: باید به وسطه قانون از کار مردم گره گشایی شود نه آن را گره‌ و مانعی سد راه کار مردم قرار دهیم.
مرادنیا یکی از مشکلات اساسی در استان را عمل به «مر» قانونی و بی‌توجهی به تبصره‌ها عنوان کرد و گفت: باید راه‌های قانونی را برای رفع موانع مشکلات پیدا کنیم.
به گفته این مقام مسوول،  دید باز مدیران در حل مشکلات مردم اساسی بوده و همه مسوولان باید در این راستا توجه جدی داشته باشند.
وی با انتقاد از روند عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی گفت: بانک‌ها ادعا می کنند کە بر اساس قانون تنها حق صرف 85 درصد منابع خود را برای پرداخت تسهیلات اشتغال دارند و این در حالی است که می‌توانند تا 120 درصد از منابعشان را در راستای ایجاد اشتغال تسهیلان بدهند.
وی بر توجه جدی فرمانداران به جلوگیری از فساد اداری و رشوه خواری تاکید کرد و گفت: نباید مردم احساس کنند که در ادارات فساد وجود دارد که این توهین به تمام مجموعه‌ها است.
وی تصریح کرد:  فرمانداران باید موضوع مبارزه با فساد ادارای را جدی بگیرند، چرا که وجود فساد اعتماد مردم به دولت و نظام را از بین می‌برد.
استاندار کردستان در ادامە ایجاد فضای امید در جامعه را مورد تاکید تمام مقامات ارشد کشور دانست و گفت: در کشور مشکلات وجود دارد و توقعات چند برابر شده، اما دولت موظف به پاسخگویی به مطالبات مردم است، محدودیت‌ها را نباید به یاس و ناامیدی تبدیل کنیم. 
وی در ادامه خطاب به فرمانداران گفت: فرمانداران به وضعیت شهرها زیبایی و مبلمان شهری توجه جدی داشته باشند و با برنامه ریزی مناسب بستر را برای استقبال هرچه بهتر از مسافران نوروزی فراهم سازند. 
وی همچنین از اشتغال به عنوان یکی از مهم‌ترین نیازهای استان و کشور نام برد و افزود: برای بخش اشتغال فراگیر روستایی یک هزار میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص یافته که تا کنون 70 میلیارد تومان آن جذب شده است.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه اشتغال فراگیر روستایی خوشبختانه بانک‌های استان شروع به پرداخت کرده‌اندو انتظار ما تسریع در روند پرداخت تسهیلات است.
وی اظهار داشت: جذب هزار میلیارد تومان اعتبار اشتغال روستایی وفراگیر برای کردستان ضروری است ومسئولا شهرستانی همە همت خود را برای جذب این تسهیلات با تشکیل پروندەهای کامل وبی نقص بە کار بگیرند.
استاندار کردستان در ادامە سخنان خود توجە بە وضعیت خانوادە شهدا را مورد تاکید قرار داد وافزود؛ بعضی از خانوادەهای شهدا مشکلاتی دارند کە باید برای حل آنها اقدام شود.
وی همچنین توجە بە موضوع ورزش را در شهرستانها وبخش دارای اهمیت توصیف کرد و افزود: توجە بە ورزش در شهرها و بخش های استان عامل جلوگیری از بسیاری از آسیب های اجتماعی و کاهش هزینەهای درمانی است.
مرادنیا توسعە صنعت و کشاورزی را در سطح استان را عامل رونق وپیشرفت استان ارزیابی کرد و گفت: فرمانداران باید با دوقت در جریان مسائل مربوط بە این دو حوزە و تحولات مربوط بە آن قرار داشتە باشند.

 

 

بازدید [ 597987 ]
برچسب ها