جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

دولت سال گذشته ۱۲۰ میلیارد تومان به شهرداری های کردستان کمک کرده است

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کردستان گفت؛ دولت تدبیر و امید علارغم همه مشکلات و تنگناهای مالی در سال گذشته ۱۲۰ میلیارد به شهرداری های استان کمک و مساعدت مالی کرده است .
دولت سال گذشته ۱۲۰ میلیارد تومان به شهرداری های کردستان کمک کرده است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان
جمشید اسدی با بیان اینکه ۴۸ میلیارد تومان از این کمک‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده و از محل قانون بودجه سال ۹۶ نیز ۱۳/۸میلیارد تومان به شهرهای کمتر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بوده است گفت: این کمک‌ها شامل ۶/۲ میلیارد تومان سهم قیر،۴/۸ میلیارد تومان کمک به زیرساخت ،۲/۵میلیارد سهم پروژه های عمرانی و ۳ دهم میلیارد تومان کمک به گردشگری بوده است.
وی همچنین از اختصاص ۴۸/۹ میلیارد تومان از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده استانی و تخصیص ۷/۵ میلیارد تومان به شهرداری های تابعه از محل جرایم راهنمایی و رانندگی خبر داد و افزود: از محل اعتبارات پسماند نیز با ۱/۸ میلیارد تومان جهت ساماندهی وضعیت پسماند به سه زون  از زون های شش‌گانه پسماند اختصاص پیدا کرد.
اسدی با اشاره به اینکه این کمک‌ها با دستورات ویژه استاندار کردستان و پیگیری‌های معاونت عمرانی جهت خروج شهرداری ها از مضیقه مالی بوده است گفت: حدود ۲۰ میلیارد تومان از این اعتبارات  اواخر اسفندماه جهت پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری ها بوده است.
 وی افزود :از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه نیز توسط کمیته برنامه‌ریزی شهرستان ها اعتباراتی به منظور اجرای پروژه های عمرانی اختصاص یافته است.

بازدید [ 619533 ]
برچسب ها