شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

دولت عراق سرمایە‌گذاری خارجی را بە کمک احداث راە آهن سنندج تا سلیمانیە بیاورد

استاندار کردستان از دولت عراق درخواست کرد برای احداث راە آهن سنندج تا سلیمانیە از سرمایە‌گذاری خارجی مشترک استفادە کند.
دولت عراق سرمایە‌گذاری خارجی را بە کمک احداث راە آهن سنندج تا سلیمانیە بیاورد

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در مراسم امضا تفاهم نامه میان استان کردستان و سلیمانیه اقلیم کردستان عراق با بیان این مطلب گفت: ایجاد راه آهن برای استان کردستان و سلیمانیه دسترسی به آب های آزاد بسیار مهم است و بر همین اساس از استاندار سلیمانیه می‌خواهم با دولت مرکزی برای جذب سرمایه گذار خارجی جهت احداث راه آهن از سنندج تا سلیمانیه اقدام کند.
وی با بیان اینکه قسمتی از کارهای مرتبط با راه آهن در کردستان انجام شده اما احداث خط آهن تا باشماق مستلزم هزینه و زمان بسیار است ادامه داد: چون در حال حاضر کشور ما به دلیل تحریم ها در جذب سرمایه گذار مشکل دارد این پروژه از سنندج تا سلیمانیه در قالب یک پروژه با فاینانس خارجی انجام شود.
مرادنیا ایجاد راه آهن از سنندج تا سلیمانیه را یک طرح شدنی و دارای توجیه از هر لحاظ ارزیابی کرد و گفت: اگر این پروژه بصورت جدی دنبال شود حتما در آینده به نتیجه خواهد رسید.
استاندار کردستان در ادامه سخنان خود با ابراز خوشحالی از حضور استاندار سلیمانیه و هیات همراه در سنندج افزود: نشست های مشترک دو طرف علاوه بر شناسایی پتانسیل ها و همدلی بیشتر می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.
وی ابراز امیدواری کرد این نشست های مشترک جهت اجرایی شدن مفاد تفاهم نامە ها بصورت فصلی برگزار شود.

بازدید [ 402933 ]
برچسب ها