سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

معاون اقتصادی استاندار تاکید کرد:

دولت مقتدر برآمده از حمايت مردم است

دولت مقتدر برآمده از حمايت مردم است

 

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ حسين فيروزى در مراسم تكريم و معارفه مديركل امور اقتصادى و دارايى استان، يادآور شد: طى ٤٠ سال گذشته، ملت و نظام سختى هاى فراوانى را متحمل شده اند كه با همدلى و همصدايى توانستند اين مشكلات را هموار كنند. 

وى مشكلات امروز كشور را برآمده از نظام سلطه عنوان كرد و عدم همراهى ساير كشورها با يكجانيه نگرى آمريكا را نشانگر درستى سياست هاى ايران دانست. 

فيروزى تضعيف آگاهانه يا ناآگاهانه دولت را زمينه ساز عدم موفقيت دولت ذكر كرد و افزود: از مديران، فعالان اجتماعى، اصحاب رسانه و همه آحاد جامعه انتظار داريم اين صدا طنين انداز شود كه حل مشكلات فقط با وحدت ميسر است. 

معاون استاندار خاطرنشان: همه ما به عنوان بخشى از دولت موظفيم به مردم خدمت كنيم، پاسخگو باشيم و با تمام توان براى حل مشكلات تلاش كنيم اما تحقق اين امر زمانى ميسر مى شود كه ملت يكصدا باشد و دولت برآمده از خود را حمايت كند.  

وى در ادامه به پرسش امروز مجلس از رييس جمهور اشاره و خاطرنشان كرد: سوال از رييس جمهور حق مجلس است اما مقطع فعلى زمان مناسبى براى استفاده از اين حق نبود. 

فيروزى با اذعان به اينكه، اين روزها، روزهاى اختلافات عميق و گسترده نيست يادآور شد: دشمن تمام توان خود را براى شكست ما به كار بسته ما هم بايد همه توان خود را براى همگرايى و وحدت بگذاريم. 

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان در ادامه اين مراسم گفت: وزارت اقتصاد و دارايى، وزارتخانه اى مهم است و اين روزها كه مسائل اقتصادى براى مردم در اولويت قرار دارد اهميت آن بيشتر مشهود شده است. 

وى جايگاه كاركنان اين حوزه را مهم ذكر كرد و افزود: موضوعات اقتصادى، دارايى، كمركات، ماليات و دهها مسؤوليت خطير ديگر بر عهده ايشان است و مردم از همه اركان دولت انتظار كارآمدى دارند. 

فيروزى خطاب به مديران ارشد وزارت اقتصاد و دارايى حاضر در اين جلسه، عقب ماندگى تاريخى كردستان را يادآورى و تاكيد كرد: كردستان نيازمند توجه ويژه اقتصاد و دارايى است چرا كه اگر زيرساخت ها آماده نباشد، تاخير در توسعه طبيعى است. 

وى خاطرنشان كرد: دولتمردان به نيازهاى توسعه اى استان واقف هستند اما عليرغم نگاه مثبت دولت به استان، در توسعه زيرساخت ها، نسبت به ميانگين كشور عقب هستيم. 

فيروزى با اشاره به اينكه بيكارى در كردستان از ميانگين كشور است و همچنين نياز استان به شتاب در سرمايه گذارى، تاكيد رهبرى بر رفع اين دو مشكل كردستان را يادآورى كرد.

وى با قدردانى از ذيحسابان و نيروهاى متخصص و خدوم شاغل در اداره اقتصاد و دارايى كردستان، گفت: بودجه استان نسبت به نياز استان كم است و بسيار مهم است كه اين بودجه كم به درستى صرف وظايف و ماموريت ها شود. 

در اين مراسم از خدمات حسين دهقانى تكريم و محمدعظيم ملك به عنوان مديركل اقتصاد و دارايى كردستان معرفى شد.

بازدید [ 753597 ]
برچسب ها