چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

دولت و بخش خصوصی برای عبور از شرایط فعلی نیازمند تعامل و همکاری هستند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، با یادآوری اینکه شرایط فعلی کشور شرایط عادی نیست، تاکید کرد: دولت و بخش خصوص برای عبور از شرایط فعلی نیازمند تعامل و همکاری هستند.
دولت و بخش خصوصی برای عبور از شرایط فعلی نیازمند تعامل و همکاری هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در نشست با نمایندگان انجمن های کارگری، کارفرمایی و پیمانکاری، خاطرنشان کرد: امسال کرونا هم به شرایط اقتصادی و تحریم های کشور اضافه شد لذا باید با همکاری و تعامل، این شرایط را مدیریت کنیم.
وی هدف از برگزاری این جلسات را مطرح کردن مسائل و مشکلات دولت و بخش خصوصی و همکاری و همفکری برای کمک به رفع این مشکلات عنوان کرد.
موضوع پرداخت سنوات تجمیعی کارگران شرکتی ادارات، سازمان ها و دستگاه های استان اولین دستور کار این جلسه بود که معاون اقتصادی استاندار در این خصوص اظهار داشت: برای حفظ اشتغال و جلوگیری از تعدیل نیرو، لازم است با هم تعامل داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط، لازم است تصمیمی بگیریم که برای دستگاه ها قابلیت اجرا داشته باشد لذا به دستگاه ها توصیه می کنیم بسته به توان اعتباری خود نسبت به افزایش حقوق کارکنان حجمی اقدام کنند و دستگاه هایی که امکان تعیین اعتبار دارند، سعی کنند حق و حقوق کارگران را حداکثری پرداخت کنند.
درخواست انجمن کارگران ساختمانی برای ایجاد ایستگاه کارگری دیگر موضوع مطرح شده در این جلسه بود که جعفری در این خصوص گفت:  شرایط فعلی کارگران ساختمانی در شان افرادی که سخت ترین کارها را با کمترین امنیت شغلی انجام میدهند، نیست لذا ایجاد مکانی برای استقرار و مدیریت این کارگران امری ضروری است.
وی افزود: اگر در ایجاد ایستگاه کارگری در سنندج به درستی عمل کنیم، الگوی مناسبی برای سایر شهرستان های استان خواهد بود.
در ادامه این جلسه جامعه پیمانکاران استان نیز  مشکلات و مطالبات خود از جمله طلب چند صد میلیاردی از دستگاه های استان، درخواست استفاده از تهاتر، واگذاری پروژه ها به پیمانکاران استان را مطرح کردند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، یادآوری کرد: کلیه پروژه ها و مناقصات دستگاه های اجرایی از طریق ثبت در سامانه ستاد واگذار می شود.
افزایش بی رویه قیمت شن و ماسه و کاهش کیفیت آن، گلایه مندی پیمانکاران بود که جعفری در پاسخ گفت: در بحث شن و ماسه، قیمت تعیین شده و اگر خارج از قیمت مصوب فروخته شود با اعلام به اداره صنعت، معدن و تجارت قطعا پیگیری و برخورد خواهد شد.

بازدید [ 22800 ]
برچسب ها