شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان؛

دولت و نظام توجه جدی به توسعه کردستان دارند/ کردستان نیازمند جهش در همه بخش‌های توسعه‌ای است

استاندار کردستان یادآوری کرد که نظام و دولت برای توسعه همه جانبه کردستان تلاش می کنند و ما نیازمند جهش در همه بخش‌ها هستیم.
دولت و نظام توجه جدی به توسعه کردستان دارند/ کردستان نیازمند جهش در همه بخش‌های توسعه‌ای است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
بهمن مرادنیا در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان کردستان به وضعیت کلی استان اشاره کرد و گفت: درآمد کردستان نصف میانگین کشوری و اشتغال وضعیت خوبی ندارد.
وی افزود: منابع بانکی استان محدود و سرمایه گذاری ارزی کمتر از ۴۰۰ میلیون دلار است که به تبع آن صنعت استان نیز ضعیف است، اما دولت با همه توان درصدد جبران این کاستی ها است و در این راه قدم های خوبی برداشته است.
مرادنیا ادامه داد: در سال گذشته کل رشد اعتبارات استان ها ۱۱ درصد ولی در کردستان ۳۷ درصد بوده است و در بخش راه آهن نیز اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی آن به ۳۹۰ میلیارد افزایش یافته و تخصیص پیدا کرده است.
وی یکی از ظرفیت های کردستان را توسعه کشاورزی ذکر کرد و گفت: با تلاش و پیگیری مدیران استان و توجه ویژه معاون اول رئیس جمهور موفق به دریافت تخصیص ۹۶ هزار هکتاری شدیم و برای اجرای آن نیاز داریم تسهیلات لازم از محل صندوق توسعه ملی برای این طرح مهم اخذ شود.
مرادنیا در ادامه یکی از طرح های موفق دولت را طرح ایجاد اشتغال پایدار روستایی دانست و گفت: امیدواریم منابع و سهم بیشتری در قالب این طرح به کردستان داده شود، چرا که بوسیله آن می توانیم عمران و آبادانی بیشتری را در روستاها داشته باشیم و بواسطه آن مردم در روستاها ماندگار خواهند شد.
وی ادامه داد: برای اشتغال پایدار روستایی نیازمند تخصیص سهم ۱۰۰ میلیارد تومانی دیگر هستیم و این امر برای روستاهای ما در مناطق مرزی از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است.

بازدید [ 368334 ]
برچسب ها