شنبه 5 بهمن سال 1398

اخبار

دومین سرمایه‌گذاری خارجی در کردستان به ثمر نشست

استاندار کردستان از به ثمر نشستن کارخانه تولید "سیگار سقز" به عنوان دومین سرمایه‌گذاری خارجی بعد از" طلای ساریگونی" قروه در استان کردستان خبر داد.
دومین سرمایه‌گذاری خارجی در کردستان به ثمر نشست

 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مراد نیا در دیداربا "مرادجان" سرمایه گذار اهل ترکیه با بیان اینکه این کارخانه در مدت زمان یکسال به اتمام رسیده و نمونه آزمایشی سیگار نیز تولید شده است افزود: در آینده بسیار نزدیک این کارخانه بصورت رسمی افتتاح می‌شود که بصورت مستقیم برای 200 نفر شغل ایجاد می‌شود و میزان اشتغال آن با اضافه شدن خط تولید فندک به 300 نفر افزایش می‌یابد. 

وی با بیان اینکه هم اکنون سه خط تولید در این کارخانه نصب و دو خط تولید دیگر نیز اضافه خواهد شد افزود: تاکنون 40 میلیون یورو سرمایه‌گذاری شده و 10 میلیون یورو دیگر نیز در این کارخانه سرمایه گذاری می‌شود. 

مرادنیا در این جلسه از اعلام آمادگی سرمایه‌گذار ترک برای ورود به بخش تولید لوازم خانگی و پوشاک خبر داد و افزود: سرمایه‌گذار به هر مقدارز مین که نیاز داشته باشد در شهرک صنعتی سرنجیانه سنندج واگذار خواهد شد. 

استاندار کردستان به اشتیاق سرمایه‌گذار ترک برای احداث کارخانجات لوازم خانگی و پوشاک نیز اشاره کرد و افزود: در این دیدار توافق کردیم که زمین و امکانات لازم را برای سرمایه‌گذار تهیه کنیم که در مجموع این دو پروژه با 100  میلیون یورو سرمایه‌گذاری برای 10 هزار نفر اشتغال ایجاد می کند. 

مرادنیا جدیت سرمایه گذار برای انجام کار را نقطه قوت دانست و اضافه کرد: ما هم اکنون آمادگی داریم کارخانه نساجی سنندج را که دارای امکانات و سوله‌های آماده است برای تولید پوشاک به سرمایه گذار ترک واگذار کنیم. 

وی ادامه داد: با توجه به وجود سوله و امکانات و زیرساخت های لازم در کارخانه نساجی سنندج سرمایه‌گذار در زمان کمتر ازشش ماه می‌تواند به تولید برسد و با تولید برند با کیفیت موفق شود.


پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان

🆔 https://t.me/joinchat/AAAAAEIzk9PeWCFPiaTvTg

برچسب ها