چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

دیوان محاسبات، چشم بینا و ناظر رعایت ضوابط قوانین بودجه ای کشور است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، دیوان محاسبات را سازمان مهم توسعه ای عنوان کرد و افزود: دیوان محاسبات چشم بینا و ناظر رعایت قوانین بودجه ای کشور است.
دیوان محاسبات، چشم بینا و ناظر رعایت ضوابط قوانین بودجه ای کشور است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در مراسم تقدیر و معارفه مدیرکل دیوان محاسبات استان، گفت: رعایت میزان در همه عرصه های زندگی، موفقیت را تضمین می کند و نظارت بر تنظیم و رعایت میزان، که در توصیه های دینی بسیار به آن سفارش شده بر عهده دیوان محاسبات قرار دارد.
وی ادامه داد:در شرایط فعلی در کشور ما منابع محدود و نیازها نامحدود است و برای اینکه این منابع محدود بتواند نیازهای نامحدود را پوشش دهد، رعایت میزان بسیار مهم است.
فیروزی خاطرنشان کرد: هر کدام از ما ممکن است اولویت های سازمان خود را به گونه ای تفسیر کنیم اما در سطوح بالاتر این اولویت بندی جامع تر بررسی شده و ما حق نداریم به دلیل اختلاف نظر در این زمینه، میزان دیگری برای آن تعیین کنیم.
وی در این خصوص افزود: چشم بینا و نظارتی دقیق نیاز است که قوانین بودجه ای و دخل و خرج کشور براساس قوانین پیش برود و پیش از آن نیز آموزش و راهنمایی دقیق لازم است تا همه مجریان با علاقه و انگیزه بیشتر و مقاومت کمتر کارها را پیش ببرند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ضمن قدردانی از تلاش و همراهی مدیرکل دیوان محاسبات کردستان با سایر دستگاه های توسعه ای استان خواستار ادامه روند و مشی آموزش و راهنمایی دقیق کارشناسان ادارات و بعد از آن نظارت کامل بر عملکردها شد.
فیروزی خاطرنشان کرد: اگر دَوز نظارت از حد کفایت بالاتر برود، جرات و توان ریسک را از مدیران می گیرد بنابراین دیوان محاسبات هم باید به دقت نظارت کند و هم مراقب باشد که جرات ریسک را از مدیران نگیرد.
وی با اذعان به اینکه مدیر بدون جرات ریسک توان مدیریتی ندارد، افزود: در شرایط امروز، مدیران باید با شهامت و ریسک پذیری منابع کم را با نیازهای نامحدود وفق دهند.
در پایان این مراسم از خدمات محمدی قدردانی و جعفری به عنوان مدیرکل دیوان محاسبات استان کردستان معرفی شد.

بازدید [ 557004 ]
برچسب ها