شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون بازرگانی داخلی وزیر صمت؛

ذخایر استراتژیک بیش از نیاز کشور ذخیرە شدە است/میوە شب عید برای سراسر کشور تامین شدە است/جلسات تنظیم بازار کردستان در مناسب سازی قیمت کالاها تاثیر گذار بودە است

معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت بە صراحت گفت ذخایر استراتژیک در کالاهای اساسی بیش از نیاز کشور ذخیره شده است و می‌تواتم بگویم در بیشتر کالاها با انباشت مواجه هستیم.
ذخایر استراتژیک بیش از نیاز کشور ذخیرە شدە است/میوە شب عید برای سراسر کشور تامین شدە است/جلسات تنظیم بازار کردستان در مناسب سازی قیمت کالاها تاثیر گذار بودە است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ عباس قبادی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان به وضعیت مطلوب کشور در کالاهای اساسی اشاره کرد و گفت: هم اکنون روند ثبت سفارش کالاها تسهیل و به روز شده است واز حیث ثبت سفارش برای واردات کالا مشکلی نداریم.

وی افزود: سال گذشته نگرانی هایی در بخش های مختلف نظیر تامین لاستیک برای کامیون داران بودیم ولی با تلاش های انجام شده این مشکل کاملا مرتفع شده است.

وی یادآوری کرد: آمارها نشان می دهد در استان کردستان آمار تورم در حد متوسط کشوری است و این مهم نشان دهنده تحول ایجاد شده است.

قبادی به مدیران استان وعدە داد در خصوص تامین لاستیک برای ماشین های سنگین نگران نباشند، چرا کە بە هر میزان نیاز داشتە باشید تامین می شود.

وی بە تامین میوە شب عید هم اشارە کرد و گفت: ۳۵ هزار تن پرتقال و ۲۰ هزار تن سیب خریداری شدە و در زمان مناسب توزیع خواهد ش.

معاون وزیر صمت همچنین پیشنهاد داد با توجە بە وجود قیمت ۱۳ هزارتومانی نرخ مصوب مرغ واحدهای نیمە فعال فعال سازی و جوجە ریزی انجام شود ، چرا کە پشتیبانی امور دام مازاد تولید را خریداری خواهد کرد.

قبادی اظهار کرد: هم اکنون ۱۰۰ قلم کالا در کشور رصد و پایش می شود و آمارها نشان می دهد قیمت ۷۰ درصد کالاها نزولی و یا ثابت است.

بازدید [ 9120 ]
برچسب ها