جمعه 22 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان خواستار شد:

راه آهن به عنوان یک طرح ویژه برای کردستان، تا مرز باشماق کشیده شود

استاندار کردستان گفت: اگرچه در زمینه تکمیل راه آهن سنندخ خوب کار شده اما لازم است به عنوان یک طرح ویژه برای کردستان، تا مرز باشماق کشیده شود.
راه آهن به عنوان یک طرح ویژه برای کردستان، تا مرز باشماق کشیده شودبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در سی و یکمین نشست گفتگوی دولت و بخش خصوصی با یادآوری ارتباطات و تفاهم فرهنگی اقلیم کردستان با استان کردستان، گفت: ما امروز نیاز داریم بخشی از ارتباطات که کم شده دوباره پررنگ شود. 
وی در این نشست که با حضور دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه برگزار شد، با تاکید بر توان استان در بحث گردشگری سلامت، نبود خط هوایی را مشکل این حوزه دانست و افزود: اگر بخواهیم گردشگری داشته باشیم باید خط هوایی سنندج - سلیمانیه ایجاد شود. 
وی تبدیل مرز سیرانبند بانه به مرز رسمی را در گسترش تبادلات مرزی، گردشگری سلامت و همچنین حل و فصل مسائل امنیتی تاثیرگذار دانست. 
مرادنیا با یادآوری اینکه توسعه صادرات جزو اهداف کشور است، اقلیم را فرصت خوبی برای کردستان عنوان کرد و از میهمان نشست خواست با طرح مساله توسعه ارتباط اقلیم و کردستان در دولت در به ثمر رسیدن آن تلاش نمایند. 
استاندار، راهگشایی برای بازگشت نیروهای کارگری و مهندسی استان به اقلیم را راهی برای صادرات سایر خدمات و همچنین کالا دانست و تاکید کرد: مباحث مربوط به مرز سیرانبند بانه، سیف سقز و مشکلات باشماق باید به فوریت حل شود. 
وی همچنین به گلایه های تجار کردستان از دریافت هزینه های گزاف و متعدد و عدم پذیرش حمل یکسره بار از سوی اقلیم اشاره کرد و خواستار برگزاری نشست و مذاکره با اقلیم در این خصوص شد.

بازدید [ 437418 ]
برچسب ها