دو شنبه 20 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان:

راه نجات پروژه‌های نیمه تمام ورود بخش خصوصی است

استاندار کردستان تنها راه نجات و اتمام پروژه‌های نیمه کاره در استان را ورود بخش خصوصی عنوان کرد.
راه نجات پروژه‌های نیمه تمام ورود بخش خصوصی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی استان کردستان که با محوریت واگذاری پروژه های نیمه تمام برگزار شد گفت‌: پروژه های عمرانی نیمه تمام با هزینه بیت المال کلنگ زنی و نیمه تمام رها شده اند که این امر به معنی تخریب سرمایه های کشور است.

وی با بیان اینکه فرمانداران و مدیران در واگذاری پروژه ها جدیت به خرج دهند اضافه کرد: تنها راه نجات در شرایط کنونی اقتصاد کشور حمایت وتوجه به بخش خصوصی برای اتمام این دست از پروژه ها است.

مرادنیا با اذعان به اینکه بخش خصوصی در کردستان ضعیف و نیازمند حمایت هستند از رسانه ها خواست اجازه ندهند سرمایه گذاران از استان فراری باشند.

استاندار کردستان فضاسازی های کاذب در برخی رسانه ها و دنیای مجازی را به زیان است توصیف کرد: در مدت خدمت در سمت استاندار کردستان بیشترین اتهامات را به شخص من وارد کرده اند، اما میگوییم که حیف است فرزندان این استان که در صدد خدمت و کارآفرینی برای جوانان این دیار هستند تخریب شوند.

وی یادآوری کرد: یکی از فرزندان این دیار برای بیش از دو هزار نفر کار ایجاد کرده که متاسفانه برخی بر خلاف واقع عنوان کردند که این شخص ۵۹۰ میلیون یورو ارز دولتی دریافت کرده است.

مرادنیا عنوان کرد: همه باید بدانند بخش خصوصی خائن نیست و می تواند به اشتغال استان کمک کند، اما ظاهرا هنر بعضی افراد تنها تهمت زدن است.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود از فرمانداران و مدیران خواست در کلنگ زنی پروژ ه ها نهایت حساسیت را به خرج دهند تا این امر سبب ایجاد توقع بی جا در مردم نشود.

مرادنیا یادآوری کرد: مدیران در واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی طبق قانون باشندو برای واگذاری این پروژه ها هدفگذاری و زمانبندی مشخص شود.

وی ادامه داد: هر مدیری که در واگذاری پروژه های نیمه تمام موفق عمل کند بصورت ویژه مورد تجلیل قرار خواهد گرفت.

بازدید [ 750234 ]
برچسب ها