شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

راە آهن برای توسعە کردستان حائز اهمیت است/ کم کردن مشکلات راه‌های کردستان نیازمند تلاش مضاعف است

استاندار کردستان رسیدن قطار بە کردستان را زمینە ساز توسعە بیشتر استان دانست و بر پیگیری های جدی تر در این بخش تاکید کرد.
راە آهن برای توسعە کردستان حائز اهمیت است/ کم کردن مشکلات راه‌های کردستان نیازمند تلاش مضاعف است

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان راە آهن را برای سرعت در توسعه استان مهم ارزیابی کرد و گفت: اگر راه آهن در کردستان به بهره برداری برسد قطعا بخش عمده ای از مشکلات حمل و نقل استان برطرف خواهد شد.
وی ادامە داد: ما در کردستان صنایعی همچون پتروشیمی و لاستیک بارز داریم که حمل و جابجایی آن کالاها درصورت وجود راه آهن آسانتر و ارزانتر خواهد بود.
مرادنیا همچنین وجود دو مرز باشماق و سیرانبند در استان کردستان را نیز یادآوری کرد و گفت: این مرزها از ظرفیت های توسعه ای استان هستند که بخاطر نبود راه مناسب از آنها استفاده بهینه نمی شود.
مرادنیا اضافه کرد: مرز باشماق روزانه می تواند تا ٨۰۰ کامیون صادرات داشته باشد که این میزان هم اکنون کمتر از ۴۰۰ کامیون است.
استاندار کردستان با بیان اینکه ما برای توسعه زیرساخت های حمل و نقل نیازمند توجه خاص و ویژه هستیم، ادامه داد:  طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است فرودگاه سقز تا پایان سال ۹۹ و بیمارستان آن شهرستان نیز تا کمتر از دوماه آینده به بهره برداری برسند.
مرادنیا افزود: امید داریم افتتاح  بیمارستان  سقز را در سفر ریاست محترم جمهور به کردستان داشته باشیم.
وی در ادامه خواستار توجه ویژه مدیرکل جدید راه و شهرسازی به مناطق منفطه شهری و اتمام سه هزار و ۵۰۰ واحد باقیمانده مسکن مهر در استان شد.
پر این مراسم از زحمات شهرام ملکی تجلیل و محمد صدیق ثابتی در سمت مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان معرفی شد.

بازدید [ 36708 ]
برچسب ها