پنج شنبه 23 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

دکتر شیرکوند:

رسالت بخش خصوصی، کسب سود و درآمد است

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور در جلسه معرفی توانمندی های نهادهای طرح تکاپو در کردستان، گفت: شما یک رسالت بیشتر ندارید و آن هم اینکه پول دربیاورید و سود ببرید.
رسالت بخش خصوصی، کسب سود و درآمد است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ سعید شیرکوند در این جلسه خطاب به فعالان اقتصادی بخش خصوضی و نهادهای طرح تکاپو، خاطرنشان کرد: شما باید به دنبال کسب درآمد باشید، در پی آن اشتغال و توسعه ایجاد می شود و تمام فواید دیگر آن شامل حال کشور خواهد شد.
وی فعالان کشور را به سه دسته دولت، بخش خصوصی و NGO ها با وظایف و دستور کارهای اختصاصی، تقسیم بندی و تاکید کرد: اگر از تداخل ها در حوزه کاری این سه دسته جلوگیری کنیم موفق تر خواهیم بود.
شیرکوند با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور ناشی از تحریم های ظالمانه، اظهار داشت: در چنین شرایطی ۲ رویه پیش رو داریم یا ناامید شویم هیچ کاری نکنیم و یا اینکه با ایجاد انگیزه مضاعف به دنبال خروج از این وضعیت باشیم که در این راه، استارت آپ ها می توانند بسیار گره گشا باشند و درآمدزایی کنند.
معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور، در ادامه کردستان را به لحاظ اقلیمی، طبیعی و انسانی، استانی فوق العاده توصیف کرد و افزود: شرایط فعلی قیمت ارز بر بسیاری از فعالیت های اقتصادی تاثیر منفی داشته، اما این موضوع می تواند در حوزه گردشگری یک امتیاز باشد بویژه که کشور و کردستان به لحاظ امنیت مشکلی ندارد.
وی با ابراز خرسندی از تراز بالای فعالیت های حوزه IT در کردستان و تولید بیت کوین در استان، توصیه کرد با توجه به مصرف بالای برق در این صنعت، شرکت های تولید کننده انرژی مصرفی خود را از برق به گاز تغییر دهند.
دکتر شیرکوند در پایان صحبت های خود، مدیریت و همگرایی دستگاه های اجرایی استان در حمایت از پروژه های طرح تکاپو را نعمتی برای کردستان دانست و نسبت به ادامه موفقیت پروژه های این حوزه، ابراز امیدواری کرد.

بازدید [ 703551 ]
برچسب ها