یک شنبه 26 مرداد سال 1399

اخبار

رسالت مدیران خدمت و پاسخگویی بە مردم است/ بعضی افراد و جریان‌ها با ناامید کردن مردم در زمین دشمن بازی می‌کنند/تخصیص آب برای ۹۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی سیمای کردستان را متحول می‌کند

استاندار کردستان رسالت و وظیفه اصلی مدیران استان خدمت رسانی و پاسخگویی به مردم دانست و به برخی افراد و جریان‌ها توصیه کرد دست از سیاه نمایی و ناامید کردن مردم بردارند.
رسالت مدیران خدمت و پاسخگویی بە مردم است/ بعضی افراد و جریان‌ها با ناامید کردن مردم در زمین دشمن بازی می‌کنند/تخصیص آب برای ۹۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی سیمای کردستان را متحول می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در همایش روسا و دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات کل و شهرستان سنندج به ضرورت توجه مدیران به مردم و رعایت بیت المال اشاره کرد و گفت: اگر مسئولی با مردم فاصله دارد نشانه این است که وظیفه خود را به درستی انجام نمی دهد و چنین مدیری شایسته برخورد است.
وی افزود: استفاده از بیت المال برای مدیران توسط قانون مشخص شده است و اگر مسئولان امر به معروف و نهی از منکر با نقص حقوق بیت المال توسط هر کسی مواجه شدند وظیفه دارند این امر را تذکر و آن را منعکس کنند.
مرادنیا در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در طی یک و نیم سال گذشته با تخریب های بسیاری مواجه بوده و به این امر کمترین واکنش را نشان داده است، اظهار کرد: برخی افراد و جریان ها آگاهانه یا ناآگاهانه در جامعه بذر یاس و ناامیدی می پاشند و به آنان توصیه می کنم در رفتار خود تجدید نظر کنند.
استاندار کردستان وجود برخی مشکلات نظیر تورم و گرانی را زاییده امروز و دیروز ندانست و گفت: اگر درآمد سرانه مردم استان به نسبت میانگین کشوری پایین است ریشه در گذشته دارد وباید در زمان خودش برای این مسئله با برنامه ریزی چاره اندیشی می شد.
وی به وجود یک برنامه مدون برای توسعه کردستان در بخش های مختلف اشاره کرد و گفت: معتقدم اگر به توسعه کشاورزی استان توجه جدی نشود چهره فقره و محرومیت زدوده نخواهد شد.
مرادنیا توسعه اراضی کشاورزی آبی، توسعه باغات و افزایش تولید گوشت قرمز را سه برنامه مهم توسعه بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: بعد از تلاش های فراوان و جلسات متعدد موفق شدیم تخصیص آب برای ۹۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان را از وزارت نیرو بگیریم که بسیار اقدام مهم و حیاتی به شمار می رود.
مرادنیا افزود: برای تحقق این مسئله، موضوع را خدمت مقام معظم رهبری منعکس کرده ایم و ایشان نیز سه وزیر دولت را مسئول بررسی جوانب این طرح کرده اند.
مقام عالی دولت در کردستان عملیاتی شدن و اتمام این طرح را زمینه ساز اشتغال و تثبیت شغل ٨۰ هزار نفر ذکر کرد و اظهار داشت: این طرح طی پنج سال و با هزینه سالیانه ۲۵۰ میلیون دلار قابلیت اجرایی دارد و طبق برآوردها تولید محصولات کشاورزی کردستان دو میلیون تن افزایش می یابد و از محل آن سالیانه رقمی بسیار بیش از چهار هزار میلیارد تومان عاید مردم استان خواهد شد.
مرادنیا در پایان به مجموع اقدامات دولت برای اتمام برخی پروژه های بر جای مانده از سالیان دور و عدم آغاز پروژه های جدید در استان نیز اشاره کرد و گفت: بیشتر این پروژه ها در هفته دولت و نهایتا تا دهه فجر امسال به بهره برداری خواهند رسید که از جمله آن پروژه ها می توان به سالن شش هزار نفری گولان سنندج و بیمارستان سقز اشارە کرد.

بازدید [ 376656 ]
برچسب ها