سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار فرهنگی و سیاسی

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان

رسانه ها با ادبیات نقد منصفانه به دنبال بهبود وضعیت جامعه باشند

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان گفت: رسانه های جمعی به کمک ادبیات نقد منصفانه دنبال بهبود وضعیت جامعه باشند زیرا ادبیات تخریب به دنبال سیاه نمایی در واقعیات جامعه است.
رسانه ها با ادبیات نقد منصفانه به دنبال بهبود وضعیت جامعه باشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش‌اقبال ظهر امروز در اولین همایش و کارگروه آموزشی سواد رسانه‌ای در محل سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری فجر سنندج، با بیان این مطلب اظهار داشت: ادبیات نقد منصفانه به دنبال تصحیح مشکلات است و در این رابطه ایرانیان علاقمندی گسترده‌ای برای ارتباطات تعاملی و تبادلی از خود نشان داده اند .
وی افزود: تا فضای امن برای فعالیت خبرنگاران و اصحاب رسانه ایجاد نشود مرجعیت رسانه‌ای به داخل کشور تغییر جهت نمی دهد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان اظهار داشت: اکنون هر فرد با وسایل الکترونیک و به سرعت در قالب شهروند خبرنگار می تواند تجربیات خود را در فضای مجازی منتقل کند و به علت وجود افراد مجهول الهویه امکان شایعه پراکنی برای برخی سودجویان مهیا می‌کنند .
خوش اقبال ادامه داد: آنچه در فضای مجازی مهم است تشخیص اخبار صحیح از اخبار نادرست است و مسلما می توان به موازات ظهور رسانه های جدید، رسانه های قبلی را به چالش کشید.
وی خاطر نشان کرد: از مهم ترین کار مطبوعات فعالیت هایی همچون درک درست از وضعیت جامعه، شناسایی نقاط قوت و ضعف، انعکاس وقایع جامعه، داشتن جسارت در بیان واقعیت، امین بودن در قبال نظام و مردم و تلاش برای بالا بردن سطح علمی تلاش در جهت ایجاد فضای آرام در لحظات حساس است .
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان تصریح کرد: رسانه های جمعی جدید مهندسی افکار عمومی را می کند و می تواند برای امنیت ملی کشورها فرصت یا چالش باشد .
خوش اقبال ادامه داد: در سال گذشته استارت جشن های انقلاب امسال در کردستان بسیار خوب زده شد و علیرغم مشکلات اقتصادی، مردم در جشن خود شرکت کردند که این همکاری و کارکرد رسانه را نشان می دهد .
وی خاطر نشان کرد: به علت وجود افراد ناشناس در فضای مجازی امکان شایعه پراکنی توجه به تشخیص اخبار صحیح و دقیق بسیار مهم است .
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان در پایان تاکید کرد: خبرنگاران در کشوری قلم می زنند که هزاران شهید برای حفظ کشور داده ایم که باید قوانین کشور را نیز در این خصوص در نظر بگیریم .


بازدید [ 435594 ]
برچسب ها