سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان

رسیدگی به وضعیت درمانی و معیشتی مصدومین و قربانیان انفجارمین در کردستان بصورت جدی پیگیری می شود

استاندار کردستان گفت: رسیدگی به وضعیت درمانی و معیشتی مصدومین و قربانیان ناشی از انفجار مین در کردستان بصورت جدی پیگیری می شود.
رسیدگی به وضعیت درمانی و معیشتی مصدومین و قربانیان انفجارمین در کردستان بصورت جدی پیگیری می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا شامگاه امروز در دیدار با  برخی از مصدومین و قربانیان ناشی از انفجارمین استان کردستان در محل سالن شهدای گمنام استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: بایستی رسیدگی به وضعیت جسمی مصدومین ناشی از حوادث انفجار مین در سطح استان با همکاری دستگاههای اجرایی استان به طور جدی و در اولویت پیگیری شود.
وی افزود: در این راستا این افراد و خانوادههای آنها به دلیل آسیبهای وارده  دچار مشکلاتی معیشتی در تامین هزینه های درمانی هستند که ضروریست تدابیر لازم برای خدمات رسانی مناسب و کاهش این کاستی ها در استان صورت پذیرد.
استاندار کردستان تاکید کرد: در شهرستان های تابعه نیز فرمانداران باید با بررسی دقیق شرایط این افراد اقدامات مقتضی را برای رسیدگی به وضعیت آنها و تسریع در روند اداری پرونده  برای برقراری حقوق و مزایای مصدومین در دستور کار قرار دهند.
وی با حق الناس خواندن بهره مندی از حقوق و خدمات برای مصدومین در ادامه خواستار کاهش زمان رسیدگی به پرونده  به منظور بهره مندی از خدمات درمانی و معیشتی شد.
مرادنیا همچنین ضمن ابراز همدردی با مصدومین حوادث ناشی از انفجارمین استان، در ادامه تاکید کرد: در چند سال اخیر در حوزه پاکسازی مناطق آلوده به مین استان اقدامات مفیدی صورت گرفته اما این کافی نیست و در آینده این روند باید با همکاری دستگاههای متولی برای حفظ جان مردم استان با سرعت بیشتری انجام شود.
وی در خصوص مسائل اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم در این زمینه نیز اظهار داشت: برای جلوگیری از بروز این خوادث ناگوار باید اقدامات پیشگیرانه و اطلاع رسانی بیشتری در جامعه انجام گیرد.
استاندار کردستان در پایان بر لزوم تامین مسکن و اشتغال و کمک هزینه های درمانی این افراد تاکید کرد.
بازدید [ 10089 ]
برچسب ها