شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون اقتصادی استاندار کردستان تاکید کرد:

رصد و پايش بازار بايد با جديت ادامه يابد

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان از نمايندگان فعالين بازار خواست رصد و پايش بازار را با جديت ادامه دهند.
رصد و پايش بازار بايد با جديت ادامه يابد

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ حسين فيروزى در جلسه كميسيون تنظيم بازار استان از نمايندگان فعالين بازار خواست رصد و پايش بازار را با جديت ادامه دهند و افزود: رصد و پايش بازار بايد در كانون توجه اعضاى كميسيون تنظيم بازار قرار گيرد. 
وى يادآور شد: وظيفه و مسئوليت كميسيون تنظيم بازار در استان، رصد و پايش مستمر بازار و مداخله به موقع در بازار و كمك به تنظيم بازار و همچنين آرامش بخشى به بازار بويژه در ماه رمضان است. 
در ادامه اين جلسه پس از ارائه گزارش وضعيت تنظيم بازار از سوى فرمانداران شهرستان هاى تابعه استان، فيروزى قيمت گوشت در شهرستان ها را نامتعادل و غيرقابل قبول عنوان كرد و از فرمانداران خواست تا فردا (١٠/٣/٩٧) قيمت ها را تعديل نمايند. 
وى ضمن تقدير از بازاريانى كه با درك صحيح از شرايط استان و مصرف كنندگان، خودشان اقدام به تنظيم بازار مى كنند، خاطرنشان كرد: گشت و بازرسى ها براى همه اعضاى صنوف نيست بلكه براى رسيدگى به تخلف آن تعداد اندك از افرادى است كه چارچوب ها و قانون را رعايت نمى كنند. 
فيروزى با اشاره به نزديكى دهه اطعام  و ميلاد امام حسن مجتبى (ع) اظهار داشت: همواره شاهد پيشقدمى بازاريان در اطعام و انفاق در ايام ماه مبارك رمضان بوده ايم و بر همين مبنا انتظار داريم حقوق مصرف كنندگان را بيش از پيش رعايت كنند و به هنجارها احترام بگذارند. 
معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان از افزايش ١٠٠ تن گوشت منجمد، ٣٠٠ تن برنج و همچنين تخم مرغ و مرغ منجمد به سهميه استان از طرح ضيافت خبر داد و تاكيد كرد: كليه اين اقلام، در ايام ماه مبارك رمضان به دست مردم خواهد رسيد
وى در خاتمه از روساى اتحاديه ها و اصناف خواست با ادارات صنعت، معدن و تجارت استان و شهرستان ها ارتباط مستمر داشته باشند و افزود: از همه شما انتظار داريم با مداخله درست و به موقع در بازار زمينه آرامش بخشى در بازار را فراهم كنيد.

بازدید [ 608304 ]
برچسب ها