یک شنبه 26 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

روند اجرای پروژه‌های عمرانی در کردستان شتاب بیشتری می‌گیرد

استاندار کردستان گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز در بخش های مختلف زیربنایی روند اجرای پروژه های عمرانی در کردستان شتاب بیشتری می گیرد.
روند اجرای پروژه‌های عمرانی در کردستان شتاب بیشتری می‌گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا ظهر امروز در خاتمه سفر یک روزه محمد باقر نوبخت معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان کردستان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: در سفر امروز  معاون محترم ریاست جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان کردستان مصوبات و دستاوردهای بسیار خوبی برای تکمیل و اجرای طرح های عمرانی و زیربنایی در سطح استان حاصل شد که امیدواریم نتایج این سفر موجب تسریع در روند توسعه عمرانی استان شود.

وی افزود: برای تکمیل و بهره برداری راه ارتباطی گردنه صلوات آباد سنندج بیش از 55 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز بود که با دستور معاون محترم ریاست جمهوری این میزان اعتبار برای پروژه تامین شد که امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد بهره برداری از این طرح باشیم.

مرادنیا در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعیت اجرای پروژه راه آهن همدان به سنندج نیز گفت: این پروژه نیز که دارای مشکل تامین اعتبار بود در این سفر مصوب شد برای اجرا و تملک اراضی آن بالغ بر 50 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یابد که در ادامه و درمجموع برای تکمیل و راه اندازی این طرح بیش از 400 میلیارد تومان مورد تا پایان سال 99 تخصیص می یابد.

وی بازدید از کریدور شمال به جنوب از دیگر برنامه های این سفر ذکر کرد و در ادامه خاطر نشان کرد: در این سفر ضمن بازدید از این پروژه که به شدت با مشکل تامین اعتبار مواجه بود مقرر شد تا با تامین بیش از 150 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز در پایان سال جاری بیش از 80 کیلومتر دیگر از این محور تکمیل و راه اندازی شود.

استاندار کردستان ابراز داشت: در این سفر همچنین مصوب شد تا بیش از 5 میلیارد تومان برای تکمیل و بهره برداری کنار گذر شهر سقز اختصاص یابد.

وی در پایان ضمن ابراز خرسندی از اعتبارات اختصاص یافته به طرح های در حال اجرای استان از سوی معاون محترم ریاست جمهوری  از تخصیص 15 میلیارد تومان برای تکمیل و راه اندازی پروژه سد چراغ ویس سقز خبر داد.

بازدید [ 779076 ]
برچسب ها