سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان؛

روند تصادفات از سال ٨٨ تاکنون کاهشی بودە است/ اتمام کریدور شمال بە جنوب نقش اساسی در کاهش تصادفات و تلفات جادەای خواهد داشت

استاندار کردستان اعلام کرد طبق آمارهای موجود روند تصادفات در جاده‌های استان از سال ٨٨ تاکنون کاهشی بوده است.
روند تصادفات از سال ٨٨ تاکنون کاهشی بودە است/ اتمام کریدور شمال بە جنوب نقش اساسی در کاهش تصادفات و تلفات جادەای خواهد داشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در دومین جلسه شورای راهبری تصادفات استان کردستان گفت: در ۱۰ ماهه امسال میزان تصادفات در جاده های کردستان به نسبت مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد کاهش داشته و این روند باید تداوم داشته باشد.
وی با بیان اینکه ما در مقابل جان مردم و ایمنی تردد آنها مسئولیت داریم افزود: کاهش تصادفات علاوه توجه بیشتر مردم به قانون به دلیل اقداماتی است که در بخش توسعه راهها صورت گرفته است و مردم باید از این مسئله آگاه شوند.
وی افزود: صداوسیما و دیگر رسانه های جمعی باید اقدامات بیشتری را برای فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به مردم انجام دهند تا آمار تصادفات و تلفات جاده ای در استان به حداقل ممکن برسد.
مرادنیا در ادامه سخنان خود به وضعیت کریدور شمال به جنوب اشاره کرد و با تاکید براینکه ساخت این کریدور باید هرچه زودتر به اتمام برسد گفت: امسال اعتبارات بسیار مناسبی برای این کریدور در نظر گرفته شده ولازم است دستگاههای مرتبط در این بخش فعالانه تر عمل کنند.
استاندار کردستان ادامه داد: برای گرفتن اعتبار این کریدور در سال آینده تلاش های فراوانی شده و شایسته نیست این اعتبارات به طور کامل هزینه نشود.
وی گفت؛ مسئولان مدام برای بازدید از این پروژه به استان سفر می کنند و وعده هایی داده می شود، لذا ضرورت دارد این وعده ها با کار شبانه روزی عملیاتی شود.
مرادنیا تاکید کرد: در بخشی از محور کامیاران به سنندج معارضینی وجود دارند که باید در حداقل زمان ممکن با آنان توافق شود تا خللی در روند ساخت کریدور ایجاد نشود.
استاندار کردستان همچنین توجه به اصلاح جاده های درون شهری و کمربندی ها در شهرهای استان را ضروری دانست و اظهار کرد: مردم نباید قربانی اختلافات درون دستگاهی شوند و باید همه دستگاهها از هر ظرفیتی که دارند برای اصلاح و کمک به کاهش تصادفات درون شهری بکار بگیرند.
مرادنیا در پایان ضرورت کاربردی تر شدن جلسات مرتبط با ترافیک شهری و تصادفات را نیز یادآوری کرد و گفت: در این جلسات لازم نیست چندین دستور کار وجود داشته باشد، بلکه با دو دستور کار عملیاتی واجرایی می توان جلسات را کاربردی تر وتاثیرگذار تر کرد.

بازدید [ 11970 ]
برچسب ها