چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری:

رونق توليد موجب قدرت ملی می‌شود

معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، با اشاره به اینکه رونق توليد موجب قدرت ملی می‌شود، گفت: رونق توليد نیازمند حمایت همه جانبه مردم، دولت و همه بخش‌های حاكميت است.
رونق توليد موجب قدرت ملی می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کردستان،‌ ضمن تبریک سال 98 و آرزوی سالی پر از خیر و برکت برای ملت بزرگ ايران، اظهار کرد: مقام معظم رهبری با توجه به شرایط اقتصادی و اهميت توسعه و استقلال اقتصادی كشور به صورت پیوسته در سال‌های اخیر شعار سال را به موضوعات اقتصادی اختصاص دادند. 

 وی با اشاره به نامگذاری سال 98 به عنوان سال رونق تولید، افزود: رونق تولید نیازمند سیستم اقتصادی در کشور است که مخاطبان آن علاوه بر دولت و همه بخش‌های حاكميت، فعالان اقتصادی و آحاد مردم هستند. 

معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، با اشاره به پيام نوروزی مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه راه حل مشكل اساسی اقتصاد كشور، رونق توليد است، تصریح کرد: ایجاد اشتغال، افزايش درآمد، رونق همه زير بخش‌های اقتصاد، عدم وابستگی به بیگانگان و افزایش قدرت ملی در کشور از نتايج و پيامدهای رونق تولید ملی خواهد بود. 

فیروزی بیان کرد: رونق ملی راه حل بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی از جمله بيكاری، فقر و مشکلات معیشتی مردم و سایر مشکلات است. 

وی افزود: مردم، دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات مالی همگی مخاطب این پیام هستند و نقش اساسی در تحقق رونق تولید در کشور دارند. 

معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، گفت: فعالان اقتصادی برای تحقق این امر باید فعاليت‌هايشان را بر تولید متمركز كنند، همچنين بانک‌ها و مؤسسات مالی منابع مالی را برای توليد بيشتر در كشور اختصاص دهند و تأمين نياز مالی واحدهای توليدی را به ساير واحدها و بنگاه های اقتصادی اولويت دهند. 

فیروزی در ادامه عنوان کرد: دستگاه‌های دولتی هم باید با حمایت‌های اداری، نهادی و مشوق‌های مالی از تولید داخلی حمایت کنند. 

معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، افزود: وقتی تولید رونق نداشته باشد اشتغال نیز صورت نمی‌گیرد و مسئله بیکاری در ابعاد مختلف از جمله نداشتن درآمد، یاس و ناامیدي و افسردگی نيروی كار خود را نشان می‌دهد، آفت دراز مدت بيكاری مستهلک كردن و تحليل اعتماد به نفس و خود باوری سرمايه انسانی در جامعه است. 

فیروزی بیان کرد: رونق تولید در کشور موجب عرضه بيشتر کالای ایرانی، و در نتيجه متعادل شدن قیمت‌ها و كاهش فشار اقتصادی بر مردم خواهد شد. 

وی در ادامه گفت: رونق تولید تاثیر به سزایی در کم شدن وابستگی به بیگانگان دارد و قدرت اقتصادی را كه يكی از مؤلفه‌های مهم قدرت در دنيای امروز است، ارتقا خواهد داد.

فیروزی عنوان کرد: برای رونق توليد علاوه بر حمايت و پشتيبانی بازار بزرگ داخلی تلاش جدی بر توسعه صادرات و یافتن بازارهای جدید در خارج از مرزها لازم است، در واقع هم آحاد مردم با خريد كالاهای ايرانی و هم فعالان اقتصادی و صادركنندگان با حفظ بازارهای صادراتی موجود و گشودن بازارهای جديد بر روی كالاها و توليدات ايرانی در ايفای اين وظيفه مهم ملی نقش آفرين هستند.

معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، خاطرنشان کرد: مردم نقش بسيار مهمی در تحقق شعار سال دارند و بدون حمایت مردم این امر در کشور محقق نخواهد شد. 

فیروزی یادآور شد: امیدوارم مجموعه‌های مختلف در دولت و مجلس و قوه قضاييه، بانک‌ها و تولیدکنندگان در همه بخش‌های صنعت، كشاورزی و فناوری‌های جديد و دانش بنيان، عزمشان را برای تحقق شعار بسيار مهم و تأثيرگذار بر توسعه همه جانبه كشور در عمل نشان دهند و همه همت‌ها و انرژی‌ها را بر اين مهم متمركز كنند و از پراكنده كاری و برخوردهای جزيره‌ای كه هم افزايی ايجاد نمی‌كند بپرهيزند.

بازدید [ 408861 ]
برچسب ها