یک شنبه 27 مرداد سال 1398

اخبار

مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان

رویکرد اصلی در بحث توانمندسازی زنان، اشتغال و کارآفرینی است

مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان گفت: رویکرد ما در بحث توانمندسازی زنان اشتغال و کارآفرینی است و باید روی این مهم بیش از پیش تلاش شود.
رویکرد اصلی در بحث توانمندسازی زنان، اشتغال و کارآفرینی است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان به نقل از فارس، لیلا آژیر در کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان کردستان که با محوریت حمایت و توانمندسازی زنان و دختران در معرض خشونت یا خشونت دیده برگزار شد، قدم‌های خوبی در حوزه مسائل اجتماعی برداشته شده است، اظهار کرد: ما یکی از پیشتازترین استان‌ها در کشور بوده‌ایم که همایش کشوری منع خشونت علیه زنان را برگزار کردیم که بازتاب خوبی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: طرح کشوری که به صورت متوالی طی دو سال اجرا کردیم تاب‌آوری  اجتماعی زنان بود که با یک برش استانی در تمام شهرستان‌های استان برگزار شد.

مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان با بیان اینکه اولویت در اجرای این طرح را به زنان خانه‌دار ساکن در حاشیه شهرها دادیم، گفت: در مورد طلاق دو طرح در سطح ادارات استان اجرا شده است.

به گفته وی، جامعه هدف در اجرای طرح های آموزش قبل از ازدواج  زوج‌های جوان و کارکنان مجرد ادارات و فرزندان کارکنان بودند.

آژیر تصریح کرد: رویکرد ما در بحث توانمندسازی زنان اشتغال و کارآفرینی است و باید روی این مهم بیش از پیش تلاش شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در سطح روستاها 50 صندوق  اعتبار خرد داریم، گفت: در ابتدای امسال بحث ارتقای امنیت روانی زنان در قالب برگزاری نشست تخصصی در استان دنبال شده است.

به گفته مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان، مهم‌ترین بحث در کاهش آسیب به ویژه در زنان رویکرد و نگاه فرهنگی و استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد است.

وی در پایان تصریح کرد: در هر جا که از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد استفاده کرده‌ایم خروجی بسیار مطلوب و در خور توجهی داشته است.

برچسب ها