چهار شنبه 1 اردیبهشت سال 1400

اخبار انتخابات

معاون سیاسی استانداری؛

زمینه گفت و گو میان مردم و مسئولان فراهم ‌شود

رئیس ستاد انتخابات کردستان گفت: اعضای ستاد سعی کنند زمینه گفت وگوی میان آحاد مردم، گروه ها و جریان‌های سیاسی و مسئولان در جریان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باید به صورت مناسب در این استان فراهم شود.
زمینه گفت و گو میان مردم و مسئولان فراهم ‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال در جلسه ستاد انتخابات استان با بیان اینکه انتخابات سال ۹۸ با شعار گام دوم انقلاب، قانون مداری، بی‌طرفی و انسجام ملی برگزار می‌شود،  اظهار داشت: تلاش داریم علاوه بر این شعار، مشارکت گسترده، سلامت، امنیت و رقابت را نیز ایجاد کنیم.

وی افزود: ستاد انتخابات استان کردستان با بسیج همه امکانات تلاش می‌کند زمینه حضور گسترده مردم در این عرصه را فراهم کند تا آنها به عنوان داور نهایی خواست خود را با انتخاب اصلح ترین افراد برای حضور در مجلس شورای اسلامی اعلام کنند.

خوش اقبال با بیان اینکه سعی می‌شود زمینه گفت و گو میان احاد مردم و مسئولان به خوبی فراهم شود، اضافه کرد: در این راستا ستاد انتخابات در موعد مقرر تشکیل و کمیته‌های عضو ستاد انتخاب و تاکنون هشت جلسه نیز به صورت مرتب برگزار شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان یادآور شد: برگزاری انتخابات در سطح ملی و استانی با رعایت قانون و قانون‌گرایی، رعایت بی‌طرفی و اجرای عدالت و حفظ امانت‌داری در خصوص صیانت از آرای مردم و نامزدهای انتخابات خواهد بود.

خوش اقبال تاکید کردد: تمام مقدمات برای برگزاری انتخابات در استان فراهم شده و کلیات زمانبندی و برنامه های آن نیز به ستادهای شهرستانی ابلاغ شد و نامنویسی نامزدهای با دستور وزیر کشور از یکشنبه ۱۰ آذر ماه جاری به مدت هفت روز تا پایان وقت اداری روز شنبه ۱۶ همین ماه نیز ادامه دارد.

وی گفت: نشست هماهنگی ستاد انتخابات با رئیس هیات نظارت استان در راستای تعامل و همکاری بیشتر در امر برگزاری انتخابات انجام شده و سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سند بالا دستی ملاک عمل قرار گرفته است.

خوش اقبال اظهار داشت: نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز باید عمل به قانون و رعایت آن را سرلوحه کار خود قرار دهند ضمن اینکه ستاد انتخابات فعالیت‌های کاندیداها را زیر نظر داشته و با تخلفات انتخاباتی برابر قانون برخورد می‌کند.

رئیس ستاد انتخابات کردستان یادآور شد: باید به گونه ای عمل کنیم که تمام گروه‌ها و سلایق مختلف که در کشور حضور دارند و در چارچوب قانون اساسی فعالیت می‌کنند در انتخابات حضور یابند تا زمینه مشارکت پرشور مردم در این عرصه فراهم شود.

خوش اقبال اضافه کرد: در شرایط حساس کشور و جنگ تحریمی - تحمیلی اقتصادی موظف هستیم شرایطی ایجاد کنیم که مردم با حضور در پای صندوق های رای و مشارکت گسترده زمینه یاس و ناامیدی دشمنان را فراهم کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان افزود: بر اساس ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تمام دستگاه های اجرایی موظف هستند در امر برگزاری انتخابات با استانداران، فرمانداران و بخشداران همکاری کنند.

استان کردستان با پنج حوزه انتخابیه دارای ۶ نمانیده در مجلس شورای اسلامی است، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲ اسفند ۱۳۹۸ برگزار می‌شود. 

بازدید [ 616569 ]
برچسب ها