چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون اقتصادی استاندار تاکید کرد:

زمین های صنعتی باید به متقاضیان و سرمایه‌گذاران واقعی واگذار شود

معاون هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استاندار بر لزوم تشکیل کمیته‌ای به منظور تصمیم گیری در خصوص واگذاری زمین های صنعتی استان با هدف واگذاری به متقاضیان و سرمایه گذاران واقعی، تاکید کرد.
زمین های صنعتی باید به متقاضیان و سرمایه‌گذاران واقعی واگذار شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در سومین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری، با یادآوری کمبود زمین صنعتی در استان، اظهار داشت: شهرک صنعتی شماره ۴ سنندج و منطقه ویژه اقتصادی بانه متقاضیان بیشتری دارد لذا لازم است کمیته ای تشکیل و در آن، برای واگذاری این زمینها به افرادی که اهلیت دارند، تصمیم گیری شود.
تامین آب شرب شهرک صنعتی شماره ۴ (سرنجیانه) از ۲ محل آب شرب توسط آبفا و همچنین از محل چاه توسط شرکت آب منطقه ای دیگر دستور کار این جلسه بود که جعفری بر لزوم بررسی دقیق میزان آب مورد نیاز با افق بلند مدت و توجه به زونهای مختلفی تولیدی که در آینده در این شهرک فعالیت خواهند داشت، تاکید کرد.
در ادامه این جلسه عملکرد اعتبارات اشتغال پایدار روستایی مورد بررسی قرار گرفت که معاون اقتصادی استاندار در این خصوص اظهار داشت: جذب ۳۹۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش های مختلف نهادهای حمایتی و مشاغل خانگی، از آغاز اجرای این طرح تاکنون، حاصل زحمات دستگاه ها و بانک های متولی در این حوزه بوده است.
وی افزود: در بحث اشتغال پایدار روستایی طرح های نیمه تمامی داریم که به دلیل افزایش قیمت ها تکمیل نشده اند و امیدواریم مرحله پنجم این اعتبارات هرچه زودتر ابلاغ شود که با اولویت این طرح ها می توانیم تا ۴۰% به تسهیلات آنها اضافه کنیم.
جعفری همچنین اظهار داشت: در بحث مشاغل خانگی در صورت تخصیص اعتبارات، اولویت با محلات حاشیه شهرها خواهد بود که ستاد بازآفرینی، اقدامات زیرساختی در این مناطق انجام می دهد.
وی در بحث بیمه بیکاری و تسهیلات واحدهای آسیب دیده از کرونا، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این تسهیلات ۱۲% است می تواند کمک کننده باشد و اگرچه سهم استان اعلام شده اما اگر نتوانیم این سهم را در مدت تعیین شده (۳۱خرداد) جذب کنیم ممکن است این فرصت از دست برود.
تلاش برای استفاده استان از یارانه دستمزد کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی که یک سوم این دستمزد از محل اعتبارات دولتی به وسیله اداره کار، تامین می شود، از دیگر نکات مورد تاکید در این جلسه بود.

بازدید [ 24966 ]
برچسب ها