پنج شنبه 14 آذر سال 1398

اخبار

مدیرکل بانوان استانداری کردستان خبر داد:

زنان محور سلامت در جامعه باشند

مدیرکل بانوان استانداری کردستان با تاکید بر اینکه زنان باید محوریت آموزش های مباحث سلامت در جامعه باشند گفت: متاسفانه در حال حاضر سالانه ۸۰۰ بانو جان خود را به علت کمبود خون از دست می دهند.
زنان محور سلامت در جامعه باشند

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان از ایسنا؛ لیلا آژیر در همایش آموزشی ضامنان سلامت، بخشندگان خون که در مجتمع ایثار سنندج برگزار شد با اشاره به اینکه هدف اصلی این همایش سلامت بانوان در جامعه است اظهار کرد: سرمایه گذاری در مباحث سلامت باید مربوط به‌عنوان باشد، چراکه زنان سفیران سلامت در خانواده هستند.

وی با تاکید بر اینکه زنان باید محوریت آموزش های مباحث سلامت در جامعه باشند افزود: متاسفانه در حال حاضر سالانه ۸۰۰ بانو جان خود را به علت کمبود خون از دست می دهند.

مدیرکل بانوان استانداری کردستان با اعلام اینکه رفتارهای پر خطر در زنان کمتر است عنوان کرد: برهمین اساس اگر هر زن سه بار در سال خون اهدا کند می تواند جان سه نفر را نجات دهد.

وی به وقوع زلزله اخیر در کرمانشاه اشاره و خاطر نشان کرد: در گذشته بانوان فقط پنج درصد خون اهدا می کردند در حالی که با وقوع این زلزله این آمار به ۲۰ درصد رسید که می توان از این مهم به عنوان آثار مثبت زلزله و ایثارگری همیشگی زنان در جامعه یاد کرد.

برچسب ها