شنبه 5 بهمن سال 1398

اخبار

وزیر کار در شورای اداری بانه:

ساختارهای تصمیم گیری کشور باید پر از نخبگان کُرد باشد

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت حضور و بکارگیری نخبگان کرد در مراکز و ساختارهای تصمیم گیری و تصمیم سازی کشور تاکید کرد.
ساختارهای تصمیم گیری  کشور باید پر از نخبگان کُرد باشد
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ علی ربیعی در شورای اداری شهرستان بانه با بیان این مطلب افزود: کردها تحلیلگران برجسته و خبره ای دارند و من در بسیاری از مسایل مهم  با آنان مشورت میکنم چرا که معتقدم نخبگی کردستان می تواند تاثیر زیادی بر آیتده بهتر ایران داشته باشد.

 وی با بیان اینکه توسعه متوازن از سیاست های مداوم دولت است و برای تحقق این هدف، استان های کمتر توسعه یافته  و پیرامونی  به روند توسعه کشور پیوند زده می شوند ادامه داد: نظام حمایت اجتماعی ما به سمت مناطق پیرامونی ومحروم سوق داده می شود ودر بودجه سال آینده نیز این امر به خوبی لحاظ شده است.

ربیعی به برنامه اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی برای مناطق کمتر توسعه یافته نیز اشاره کرد و گفت: ما در این برنامه ها به نوعی تیعیض مثبت نیز پیش بینی کرده ایم  که عمده ترین شاخص ها معکوس درآمدی، محروم و مرزی بودن است.

وی جریان اشتغال و فقرزدایی را دو سیاست دولت برای توسعه متوازن کشور دانست و گفت: امیدوارم این جریان در بودجه 97 پایدار شود ودر سالهای آینده مداومت پیدا کند وروز به روز به سمت توانمند سازی اقشار ضعیف و افزایش سطح رفاه حرکت کنیم.

 علی ربیعی با اشاره به نرخ بیکاری در برخی استان های مرزی افزود: مرزی بودن استان از پتانسیل های توسعه است که باید از این فرصت برای کاهش بیکاری و تسریع در روند توسعه اقتصادی بهره گرفت و در این راستا سیاست عمده کشور برای توسعه وفقرزدایی در مناطق مرزی بزودی آغاز می شود
ربیعی سرمایه طبیعی کردستان را از ظرفیت های بالقوه آن دانست و یادآور شد: در این خصوص باید سرمایه انسانی را به پتانسیل های طبیعی کردستان پیوند بزنیم.
به گفته وی، توسعه نیاز به سرمایه گذاری بلند مدت و چندین ساله دارد و باید تمامی استان های کشور علاوه بر بهره گیری از توان بخش خصوصی از توان و ظرفیت نخبگان نیز استفاده کنند.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مردمان بانه را مردمانی سخت کوش، تحصیلکرده وشهرستان بانه را دارای پتانسیل بزرگ برای توسعه دانست و ادامه داد: این شهر ظرفیت گردشگری دارد اما یک شهر گردشگری نیست  وباید تلاش کنیدکسانی که جزو طبقه متوسط هستند برای خید به بانه می آیند دو روز را نیز در این شهر سپری کنند که در این صورت اهداف گردشگری و توسعه بانه نیز محقق خواهد شد.

 

 

برچسب ها