سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

معاون عمرانی استاندار کردستان عنوان کرد:

سازوکار قانونی برای جلوگیری از رشد بی رویه ورود خودروهای فرسوده به سنندج تدوین می‌شود

معاون عمرانی استاندار کردستان گفت: روند ورود خودروهای فرسوده به شهر سنندج از سوی شورای ترافیک همواره رصد می شده است، ولی چون این مسئله به دلیل بیکاری و کمبود شغل بود تاکنون با آن مقابله نمی شد، اما با توجه به رشد نگران کننده این موضوع و مخاطرات زیست محیطی حاصل از آن، شورای ترافیک استان لازم است ساوزکاری قانونی برای برخورد با ورود این خودروها به شهر سنندج تدوین کند.
سازوکار قانونی برای جلوگیری از رشد بی رویه ورود خودروهای فرسوده به سنندج تدوین می‌شودبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، مهندس امیر قادری روز دوشنبه در کارگروه گرد و غبار استان اظهار کرد:  امروزه حتی کشورهای اروپایی نیز دچار چالش های زیست محیطی شده اند و این نشان می دهد کم اهمیتی به محیط زیست تنها مختص یک قوم و ملت و کشور نیست و برای همه زیانبخش است.
وی افزود: طی یک قرن اخیر انسان در حق طبیعت ظلم کرده و به نام توسعه اقتصادی اقداماتی در کشورها انجام شده که دامنگیر بشر شده است؛ البته کشورهای در حال توسعه به دلیل احساس عقب ماندگی از قافله توسعه تخریب های بیشتری را در محیط زیست انجام داده اند.
وی تأکید کرد: محیط زیست باید (مر) قانون را رعایت کند و این امر با توجه به تأکید قانون و ابزار و ظرفیت هایی که در اختیار این ارگان است امکانپذیر و لازم می باشد، لذا محیط زیست و کل سیستم اداری باید در برابر هر اقدامی که پیامدهای خطرناک زیست محیطی داشته باشد قاطعانه بایستد.
مهندس قادری تأکید کرد: بخش زیادی از مشکلات زیست محیطی سنندج ناشی از مداخلات اشتباه است که نمونه آن ورود بیش از حد خودروهای فرسوده به این شهر است.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر اقداماتی که در شورای ترافیک برای مقابله با ورود بیش از حد خودروهای فرسوده انجام می شود، مراکز معاینه فنی نیز موظف به برخورد جدی و عدم صدور برگه معاینه فنی برای این قبیل خودروها هستند.
معاون استاندار کردستان با اشاره به اینکه محیط زیست باید ملاحظات زیست محیطی را در پروژه ها رصد کند،  افزود: بخش دیگر مربوط به فرهنگسازی و آموزش است که در این راستا رسانه ها و بویژه صداوسیما باید حفظ و حراست از محیط زیست را در جامعه نهادینه کنند.
وی با تأکید بر اینکه توسعه باید همه جانبه باشد، افزود: تاریخ نشان داده کشورهایی که توسعه هماهنگ ندارند هم به خود و هم به سایر کشورهای همجوار آسیب می رسانند.
مهندس قادری بر ضرورت انتقال و آگاه سازی پیرامون مشکلات ناشی از آلودگی هوا در استان به کشور تأکید کرد.
وی با بیان اینکه ایجاد کمربند سبز در تمام شهرهای استان باید اجرایی شود، گفت: شهرداری سنندج این کار را آغاز کرده اما کافی نیست و باید استمرار داشته باشد

بازدید [ 616227 ]
برچسب ها