سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار

سال آیندە می‌توان ۴۰ کیلومتر از کریدور شمال - جنوب در کردستان را زیر بار ترافیک برد / اصلاح نقاط حادثه‌خیز باید به طور جدی در دستور کار دستگاه‌ها متولی قرار بگیرد

استاندار کردستان ابراز امیدواری کرد باهمت دستگاه‌های مسوول به ویژه راه و شهرسازی تمام در شش ماهه اول سال آینده ۴۰ کیلومتر از کریدور شمال جنوب در محدوده استان زیر بار ترافیک برود تا شاهد کاهش تصادفات باشیم.
سال آیندە می‌توان ۴۰ کیلومتر از کریدور شمال - جنوب در کردستان را زیر بار ترافیک برد / اصلاح نقاط حادثه‌خیز باید به طور جدی در دستور کار دستگاه‌ها متولی قرار بگیرد

به گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در هفتمین جلسه کمیسیون ایمنی و کاهش سوانح رانندگی راه‌های کردستان اظهار داشت: طبق آمارهای موجود، ۷۵ درصد کشته‌های تصادفات در محورهای کردستان مربوط به کریدور شمال - جنوب است، پس اجرای این پروژه بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور در اجرای این پروژه به تعهدات خود عمل نکرده است، افزود: چند قطعه از کریدور باید امسال زیر بار ترافیک می‌رفت که این اتفاق نیفتاد و حتما عدم اجرای این قطعات از طریق وزیر راه و شهرسازی پیگیری خواهد شد.

استاندار کردستان با بیان اینکه با توجه به وضعیت توپوگرافی استان، ساخت راه هزینه‌بردار و زمان‌بر است، یادآور شد: کارهای زیادی در حوزه راه و زیرساخت در کردستان انجام شده اما بخشی از این پروژه‌ها نهایی نشده و به بهره‌برداری نرسیده است که باید با جدیت در این رابطه گام برداشت.

مرادنیا بر لزوم شناسایی، اولویت‌بندی و رفع نواقص جاده‌های استان برای جلوگیری از افزایش تصادفات تاکید کرد و اظهار داشت: اصلاح نقاط حادثه‌خیز باید به طور جدی در دستور کار دستگاه‌ها از جمله راهداری قرار گیرد، ضمن اینکه در برخی محورها با هزینه‌ای کم می‌توان نواقص موجود را رفع کرد.

وی با بیان اینکه شهرداری نیز مکلف است در زمینه رفع نواقص معابر درون شهری و نصب دوربین به دستگاه‌های دیگر کمک کند، یادآور شد: آمار کشته‌های درون شهری استان نگران‌کننده است و باید ضمن ایجاد سرعت‌گیر، اقدام به نصب دوربین کرد.بازدید [ 6840 ]
برچسب ها