دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار عنوان کرد:

سال خوب و امید بخش برای آب و فاضلاب شهرها و روستاهای کردستان

با پیگیری‌های مستمر استاندار محترم و جلسات متعدد با مسولین وزارت نیرو تا دو سال آینده مشکل آب شرب و فاضلاب شهرهای سنندج، مریوان، بانه و سقز در استان کردستان و نواحی منفصل شهری در این شهرها مرتفع می‌گردد.
سال خوب و امید بخش برای آب و فاضلاب شهرها و روستاهای کردستان


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان اعلام کرد: در جلسه ای که با حضور معاون مهندسی شرکت آب و فاضلاب کشور، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیر کل دفتر فنی استانداری، مدیران آب و فاضلاب شهری و روستایی و مجری سد ژاوه برگزار شد مقرر شده است مشکلات مربوط به ایجاد شبکه آبرسانی و شبکه جمع آوری فاضلاب در شهرهای سنندج، بانه، مریوان و سقز و مناطق منفصل شهری در کمترین زمان ممکن حل شود.

شهرام ملکی با بیان اینکه به این شهرها بیش از دو هزار و ۱۰۰ هکتار در قالب نواحی منفصل در سالیان گذشته اضافه شده بود افزود: تامین آب شرب سالم و بهداشتی و جمع آوری فاضلاب این مناطق از جمله اقدامات مهمی است که برای آن تصمیم گیری شده است.

وی آبرسانی به سنندج را در مدت زمان دوسال و اعتبار آنرا نیز ۱۴/٦ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: برای تامین اعتبار مورد نیاز شرکت مهندسی آبفای کشور، استانداری و شرکت آبفای استان مشترکا‌ً اقدام خواهند کرد و شرکت آب و فاضلاب استان موظف شده است سریعا نسبت به برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار اقدام نماید.

وی ادامه داد: آبرسانی به شهرهای بانه و مریوان از محل ردیف تنش آبی با اعتبار ۳۴ میلیارد تومان از دیگر اقداماتی است کە در دستور کار قرار گرفته است.

ملکی در ادامه، اعتبار لازم برای فاضلاب سنندج را ۲۷ میلیارد تومان ذکر کرد و اظهار داشت: مقرر شده است مجری سد ژاوه و آب و فاضلاب شهری استان برای دوسال آینده تامین اعتبار این پروژه را انجام داده و نسبت به انتخاب پیمانکار اقدام نمایند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان از دیگر مصوبات جلسه مذکور را اقدام در جهت افزایش شش میلیارد تومانی اعتبار اجرای شبکه های جمع آوری فاضلاب مریوان خواند و گفت: قرار شده است شرکت آب و فاضلاب کشور برای افزایش این میزان اعتبار و اصلاح موافقت نامه وارد عمل شود.

شهرام ملکی همچنین به افزایش اعتبار سه میلیارد تومانی مربوط به بخش اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب سقز نیز اشاره نمود و گفت: خواسته مدیران استان در حوزه آب و فاضلاب افزایش این میزان اعتبار تا حد ممکن است.

وی در ادامه به پروژه خط انتقال آب شرب سنندج از محل سد آزاد به تصفیه خانه سنندج به طول ۲۹ کیلومتر اشاره کرد و گفت: در این جلسه مهندس پاکروح معاون مهندسی شرکت آب و فاضلاب کشور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان قول داده اند مسائل مربوط به تامین اعتبار این پروژه را پیگیری وبه نتیجه برسانند.

معاون عمرانی استاندار کردستان در ادامه به تعداد روستاهای دارای مشکل آب شرب اشاره کرد و اظهار داشت: ۷۰۰ روستای استان کردستان در بخش آب شرب مشکل دارند و قرار شده است بصورت تک روستا به روستاهای دارای اولویت آبرسانی شود.

ملکی افزود: اولویت ما برای روستاهایی است که در بخش کیفی آب مشکل دارند و به سدها وآب های سطحی نزدیک هستند.

وی اضافه کرد: برای ۵۰ روستا طی امسال وسال آینده اعتبارات لازم جهت آبرسانی تامین و اقدام خواهد شد.

بازدید [ 453663 ]
برچسب ها