چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

ساماندهی و تعیین تکلیف حریم رودخانه‌ها باید علمی‌تر بررسی شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان اظهار داشت: با توجه به وقوع سیل در سال‌های گذشته، باید ساماندهی و تعیین تکلیف حریم رودخانه‌ها و پایاب سدها، علمی‌تر بررسی شود.
ساماندهی و تعیین تکلیف حریم رودخانه‌ها باید علمی‌تر بررسی شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در سی و پنجمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، در رابطه با دستور کار جلسه راجع به "بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان و بهره برداران حاشیه رودخانه های گاورود و قشلاق در ارتباط با نحوه تعیین حدِ حریم و بستر رودخانه" یادآوری کرد: شاید یکی از دلایل طرح این موضوع به عنوان مشکل این است که در کردستان به دلایل توپوگرافی، از قدیم الایام بیشترین زمین های کشت آبی در کنار رودخانه ها قرار داشته، اما باید توجه داشت که امروز با پیشرفت و توسعه مکانیزاسیون، زمین های در ارتفاع بالاتر را هم می توان به صورت آبی کشت کرد.
وی تاکید کرد: باید دیدگاهمان را در رابطه با پایاب سدها تغییر دهیم و از مطالعات انجام شده بهره بگیریم و بهره برداران را هم دخیل کنیم.
جعفری با یادآوری اینکه رفع اینگونه اختلافات، در قوانین و آیین نامه ها پیش بینی شده، افزود: قانون دست را بازگذاشته ولی کسی نمی تواند برخلاف قانون عمل کند اما باید دیدگاه ها و تفاسیر را درست ببینیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در ادامه ضمن تاکید بر لزوم تشکیل کارگروهی متشکل از دستگاه های ذیربط به منظور رفع اختلافات و ساماندهی اراضی حریم رودخانه های گاورود و قشلاق، خاطرنشان کرد: باید اعتبارات لازم برای ساماندهی و لایروبی این رودخانه ها را نیز تامین کنیم.

بازدید [ 78033 ]
برچسب ها