شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون عمرانی استاندار کردستان؛

سرانه درآمدی شهرداری‌ها از هر شهروند کردستانی 380 هزار تومان است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: سرانه درآمدی شهرداری‌ها از هر شهروند کردستانی 380هزار تومان است که در قیاس با استانهای دیگر بسیار رقم پایینی است.
سرانه درآمدی شهرداری‌ها از هر شهروند کردستانی 380 هزار تومان استبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
شهرام ملکی در نشست مشترک شهرداران، دهیاران و اعضای شورای شهر و روستا که با حضور جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور برگزار شد  با بیان این مطلب گفت: در سال گذشته این رقم 392 و در سال جاری 445 میلیارد است که پیش بینی می شود درآمد شهرداری از هر شهروند به 380 هزار توان برسد.
وی اضافه کرد: این رقم در شهر تهران به ازای هر نفر دو میلیون تومان و در شهر همدان بالای یک میلیون تومان است.
ملکی با بیان اینکه وجود چنین ارقامی نشان می دهد کردستان با دیگر شهرها رقابت پذیر نیست ادامه داد: انتظار داریم در حوزه عمران شهری به استان کردستان توجه بیشتری صورت بگیرد.
معاون عمرانی استاندار کردستان به مجموع نیازهای استان در شهرها و روستاها اشاره کرد و افزود: ایجاد ایستگاه های آتش نشانی و تامین تجهیزات مورد نیاز برای این بخش لازم است.
وی با بیان اینکه یکی از چالش های اساسی استان نبود جایگاه های دفع بهداشتی زباله و مدیریت پسماند عنوان کرد و گفت: در استان کردستان روزانه هزار و 450 تن زباله تولید می شود و برای دفع بهداشتی آن کل استان در قالب شش زون تعریف و جانمایی آنها انجام شده است و برای ایجاد آن نیازمند حمایت های خاص هستیم.
ملکی همچنین به حضور پنج هزار و 400 نیرو در بدنه شهرداری های استان اشاره کرد و اظهار داشت: حدود چهار هزار نفر از این نیروها شرکتی و حجمی هستند که بعضا افرادی توانمند و کارآمد هستند و لازم است این نیروها شرایط استخدامی شان بوجود بیاید.

بازدید [ 359727 ]
برچسب ها