یک شنبه 26 مرداد سال 1399

اخبار

معاون علمی رئیس حمهور؛

سرمایه‌گذاران استان از پارک‌های علم و فناوری حمایت کنند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بر ضرورت ورود و حمایت سرمایه گذاران بخش خصوصی از پارک‌های علم و فناوری استان تاکید کرد.
سرمایه‌گذاران استان از پارک‌های علم و فناوری حمایت کنند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ دکتر سورنا ستاری در بازدید از پارک علم و فناوری استان کردستان با بیان اینکه ضرورت دارد دولت از پارک‌های فناوری و ایده‌های دانش بنیان حمایت کند یادآوری کرد: مهمترین اتفاق در این بخش باید توسط خود مردم استان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: ما در صورتی در فناوری‌های نوین برنده خواهیم بود که ورود بخش خصوصی را تسهیل و آنان را تشویق به سرمایه‌گذاری در این حوزه کنیم.

ستاری پارک‌های علم و فناوری را در صورت موفقیت دارای ارزش افزوده فراوان توصیف کرد و افزود‌: تولیدات دانش بنیان درآمد آفرین هستند و جوانان در این شرکت‌ها می‌توانند درآمدهای میلیاردی تولید کنند.

وی عدم صنعتی بودن استان را از جهاتی به نفع استان دانست و ادامه داد: برخی استان‌های صنعتی هم اکنون با مشکلات فراوان زیست محیطی و آب درگیر هستند و جوانان این دیار باید با تکیه بر فناوری های دانش بنیان جلو این معضلات را گرفته و از تولیدات دانش بنیان برای ایجاد شغل و درآمد استفاده کنند.

وی با بیان اینکه از جوانان خوش فکر استان پارک علم و فناوری استان حمایت می کنیم خاطر نشان کرد: در این سفر مصوبات خوبی برای استان خواهیم داشت و در گام نخست چهار میلیارد تومان به صندوق نوآوری و شکوفایی پارک علم و فناوری کمک خواهیم کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: هم اکنون سه هزار  و ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور داریم که پیش بینی می‌کنیم در سالجاری ۱۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشند.

بازدید [ 716889 ]
برچسب ها