جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار

سرمایەگذاری‌های خارجی را بە صورت ویژە حمایت می‌کنیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعە منابع استاندار کردستان تاکید کرد کە از سرمایە گذاری‌های خارجی در استان بە صورت ویژە حمایت می کنیم.
سرمایەگذاری‌های خارجی را بە صورت ویژە حمایت می‌کنیم

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه بررسی مشکلات طرح گردشگری آربابا لند بانە با بیان اینکە این طرح جزو پروژەهای مهم گردشگری شهر بانە با سرمایەگذاری خارجی است، گفت: سرمایه گذاری در پروژه آربابالند چند سال پیش با مشارکت سرمایه گذار عراقی و شهرداری بانه کلید خورده است و اجرای این پروژه و پیشبرد آن با موانعی دست به گریبان است.
وی به تلاش برای رفع موانع این سرمایه گذاری اشاره کرد و اظهار داشت: کار در حوزه عمران شهری برای استان کردستان دارای اهمیت فراوان است و هم اکنون دستگاههای مرتبط با پروژه آربابالند باید با احساس مسئولیت وظایف خود را به شکل کامل انجام دهند.
فیروزی حمایت از سرمایه گذاری های خارجی در استان را مورد توافق مدیران در همه سطوح عنوان کرد و افزود: شهر بانه از دیرباز شهری در بن بست به شمار می رفت که در چند سال گذشته با مشارکت مردم و خدمات دولت تبدیل به شهری شناخته شده در بخش گردشگری شده است.
معاون اقتصادی استاندار کردستان ادامه داد: اگر پروژه گردشگری آربابا لند بانه با موفقیت به اتمام برسد بی شک در جذب گردشگر تاثیر گذار و در حوزه اقتصادی نیز برای مردم فایده خواهد داشت.
وی هدف از برگزاری جلسه برای بررسی مشکلات طرح گردشگری آربابا لند را حل مشکلات پیش رو و حمایت از سرمایه گذار دانست و گفت: طی دیدارها و تماس های موجود سرمایه گذار کرد عراقی مایل است که این پروژه را به سرانجام برساند.
فیروزی ابراز امیدواری کرد: ظرف دو هفته آینده همه بررسی ها انجام و نتایج روشن و عملیاتی حاصل شود تا سرمایه گذار نیز بتواند به سود متعارف پروژه خود دست پیدا کند.

بازدید [ 226062 ]
برچسب ها