چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان؛

سرچشمه و علل آسیب‌های اجتماعی را شناسایی کنیم/ صادقانه با مردم صحبت کنیم

استاندار کردستان، تاکید کرد: باید سرچشمه و علل آسیب های اجتماعی را شناسایی و از سرمنشاء مشکلات پیشگیری کنیم.
سرچشمه و علل آسیب‌های اجتماعی را شناسایی کنیم/ صادقانه با مردم صحبت کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان، ضمن تسلیت دوباره در گذشت دو برادر نوجوان کولبر مریوانی، از ارائه گزارش عملکرد اعضای ستان قدردانی و خاطرنشان کرد: انتظار بیش از این ها می رود اما آنچه مهم است اینکه، برنامه های ما تا به امروز موفق نبوده چراکه اگر موفق بود، آمارها وضعیت بهتری داشت. 
وی با یادآوری مسؤولیت سنگین همه مدیران در قبال جوانان، اذعان داشت: بی شک نظام آموزشی بدون مشکل نیست اما امروزه نقش خانواده ها در تعلیم و آموزش کمرنگ شده و همه از دولت توقع دارند. 
مرادنیا افزود: بحث اشتغال و بیکاری از جمله مسائل تاثیرگذار در بروز آسیب های اجتماعی است که در این حوزه نیز همه توقعات متوجه دولت می شود اما فراموش نکنیم که بخش خصوصی هم در این زمینه باید تلاش کند و دولت موظف است زیرساخت ها را فراهم کند. 
وی با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های بالقوه استان از دستگاه های متولی خواست در بحث خوداشتغالی و کارآفرینی بیشتر تلاش کنند. 
استاندار کردستان، تاکید کرد: باید زمینه ای فراهم کنیم تا فقر که یکی از عوامل بروز آسیب های اجتماعی است، کم شود و از صاحبنظران و اساتید دانشگاه انتظار داریم در حوزه های مختلف راهنمایی و تعیین تکلیف کنند. 
وی در ادامه بر تاثیر فراوان آموزش و پرورش، صدا و سیما، اقدامات فرهنگی و هنری، رسانه ها و فضای مجازی بر آموزش، پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی و همچنین لزوم هدفگذاری و برنامه برای استفاده مناسب از این ظرفیت ها تاکید کرد. 
مرادنیا با استناد با آمارهای اعلام شده در این جلسه، ضمن تاکید بر اینکه رتبه دوم یا سوم در معضل طلاق زیبنده استان فرهنگی کردستان نیست، افزود: باید صادقانه با مردم صحبت کنیم و آمارها را به منظور هشدار اعلام کنیم تا جامغه آگاه شود. 
وی در پایان اهمیت برگزاری جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان استان را یادآوری کرد و از مدیران عضو این ستاد خواست، شخصا در جلسات حضور یابند و تلاش کنند خروجی جلسات موثر باشد.

بازدید [ 238089 ]
برچسب ها