سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان در سقز؛

سقز نیازمند جهش در مباحث توسعه‌ای است/ ضرورت حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای افزایش اشتغال و تولید

استاندار کردستان شهرستان سقز را نیازمند جهش در مباحث توسعه‌ای دانست و از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی خواست به این عرصه ورود کنند.
سقز نیازمند جهش در مباحث توسعه‌ای است/ ضرورت حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای افزایش اشتغال و تولید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه شورای ادارای شهرستان سقز ضمن تسلیت به خانواده جانباختگان آتش‌سوزی جنگل‌های مریوان و تبریک روز کارمند گفت: شهرستان سقز دومین شهرستان بزرگ استان است که نیازمند برداشتن گام‌های بزرگتر برای ایجاد توسعه است.

وی ایجاد کارخانه تولید آهن اسفنجی در سقز و تلاش در به ثمر رسیدن این طرح را امید بخش توصیف کرد و گفت: علاوه بر اجرایی شدن این پروژه تسریع در اجرای فرودگاه سقز که از مطالبات مردم است در دست پیگیری است و در این راستا وزیر راه و شهرسازی قول همکاری داده‌اند.

مرادنیا ادامه داد: با توجه به موقعیت شهرستان سقز و شهرهای همجوار استان آذربایجان غربی و نزذیکی به مرز ایجاد این فرودگاه هم مهم و هم دارای توجیه اقتصادی است.

وی مردم شهرستان سقز را شایسته خدمت‌رسانی‌های بیشتر در همه بخش‌ها و از جمله حوزه سلامت خواند و گفت: امیدواریم با مساعد وزیر محترم بهداشت بیمارستان سقز نیز تا پایان سال آماده افتتاح شود.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود به ظرفیت‌های بالای شهرستان سقز در بخش کشاورزی نیز گریزی زد و افزود: امسال در حالی حرف از شکستن رکورد تولید گندم می‌زنیم که بیشترین اراضی استان دیم است و با تخصیص آب مناسب و مکانیزه شدن کشاورزی تحول بزرگی در توسعه کشاورزی و افزایش درآمد مردم روی خواهد داد.

مرادنیا همچنین به وعده‌های خود برای بازگشایی مرز سیف نیز اشاره کرد و گفت: وعده‌ای که به مردم داده شده است عملی خواهد شد اما همه باید بدانند که اتکای به مرز موقتی است و باید چاره‌ای اساسی برای تولید و درآمد مردم شهرستان اندیشیده شود.

وی راه حل کاهش بیکاری و تولید ثروت در استان به کار گرفتن سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و بومی شهرستان دانست و تصریح کرد: در شهرستان سقز نیروی انسانی کارآمد و سرمایه‌گذاران خوبی وجود دارد و من به شخصه حاضرم با همه سرمایه‌گذاران جلسه برگزار کنم و نهایت کمک را به آنها داشته باشم.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود موضوع عمران شهری شهرستان را هم از نظر دور نداشت و گفت: شهرهای کردستان از حیث فضا و امکانات تفریحی و رفاهی ضعیف هستند و برای شهری فرهنگی مانند سقز زیبنده نیست که یک مجموعه فرهنگی نداشته باشد.

وی از شهردار و شورای شهر سقز خواست برای تغییر سیمای شهری حضور سرمایه‌گذاران را جدی دنبال کنند.

در جلسه شورای اداری شهرستان سقز  بصورت همزمان ۶٨ طرح گازرسانی به ارزش ۴۵ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

همچنین در بخش کشاورزی نیز شش طرح زنبورداری، یک واحد گاوداری ۳۰ راسی با اشتغال مستقیم برای ۳۰ نفر، پنج پست تلقیح مصنوعی و ۳۱ طرح آبیاری تحت فشار افتتاح و به بهره‌برداری رسید

بازدید [ 41325 ]
برچسب ها